Důležité informace - IDEME NAPLNO!

Ako vykúzliť vianočnú záhradu?

viete ako vykúzliť vianočnú záhradu? Vonkajším vianočným osvetlením si môžete ozdobiť dom a jeho časti, záhradu aj prvky, ktoré sa v nej nachádzajú.

Typická je preto inštalácia svetiel na kríky, stromy, ale tiež na záhradný nábytok, balkóny, rámy okien, dvere či na altánky. Fantázii sa medze nekladú.

Na rozdiel od svetiel pre vnútorné použitie je potrebné pri výbere dbať dvojnásobne na bezpečnosť, aby sa vonkajšie vianočné svetlá nestali príčinou zbytočných komplikácií.

Na čo dbať pri výbere

Pri výbere pátrajte po troch dôležitých informáciách: odolnosti proti vode, prachu a ďalšiemu znečisteniu (tzv. stupeň krytia IP), ďalej po napätí a príkone. V prvom rade je nutné sa uistiť, že vybraná dekorácia je naozaj určená pre vonkajšie použitie a má zodpovedajúci stupeň krytia IP (International Protection). Bez označenia IP je dekorácia určená len pre vnútorné použitie. IP určuje odolnosť svietidla proti vniknutiu nežiaduceho predmetu (môže ním byť obyčajný prach) a proti vniknutiu vody. IP sa vyjadruje dvoma číslicami: prvá označuje stupeň ochrany pred dotykom so živými a pohybujúcimi sa časťami a druhá pred vodou.
Čerpajte energiu zo Slnka


Solárna reťaz so 100 LED
Inou úspornou variantou sú svietidlá na solárnu prevádzku, ktorých popularita sa neustále zvyšuje. Hlavnou súčasťou solárneho osvetlenia je solárny panel, akumulátory, diódy, senzory reagujúce na stmievanie, senzory pohybu a vlastná konštrukcia svetiel. Hlavnou výhodou solárneho osvetlenia je absencia elektrického kábla, nulová spotreba elektrického prúdu zo siete a dlhá životnosť. Nevýhodou je to, že intenzita a dĺžka svietenia závisí od intenzity slnečného svetla počas dňa, ktoré prostredníctvom solárneho panelu nabíja akumulátor solárneho svetla.

Svetelné reťaze »


Vianočné dekorácie »
Bežné aj netradičné

Výber dekorácií a svetiel do exteriéru je dnes naozaj široký. Tak popri už tradičných reťaziach je možné ozdobiť dom či pozemok efektnými závesmi, hadicami, cencúľmi, sieťami či kvapľami, aby bolo možné navodiť kúzelnú atmosféru s puncom originality.

Vonkajšie vianočné osvetlenie môže byť samozrejme biele, obľúbené sú ale tiež farebné varianty, kedy je na reťazi (či na ďalšom type osvetlenia) použitá iba jedna farba, alebo dochádza k striedaniu niekoľkých farieb. Nielen podľa výsledného vzhľadu je možné vonkajšie vianočné osvetlenie vyberať, môžete sa orientovať aj podľa toho, čo je zdrojom svetla. Z tohto hľadiska trh ponúka žiarovkové, mikrožiarovkové alebo úsporné LED žiarovkové vianočné osvetlenie.
Nekupujte pochybný tovar!

Veľa domácností zabúda na riziká spojené s nákupom vonkajšieho osvetlenia na tržniciach, kde sa predáva tovar pochybného pôvodu. Zvlášť u elektronických zariadení je prevádzka veľkým rizikom. Hrozí, že vonkajšie vianočné osvetlenie bude, v tom lepšom prípade len nekvalitné, v tom horšom, môže nekvalitný materiál a jeho spracovanie spôsobiť väčšie škody, ako je napríklad vznik skratu a pod.
Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic