Automatizačná technika pre vzdelávacie zariadenia

Automatizačná technika a simulačné modely pre vzdelávanie, vývoj a výskum. Nezáleží na tom, či ide o vývoj, výrobu alebo logistiku – automatizačná technika a automatizované procesy sú už v dnešnom svete práce neodmysliteľné. Práve vo vzdelávaní, v odboroch strojárstva a elektrotechniky majú možnosti použitia blízkej praxi zásadnú dôležitosť. Na špeciálne, pre oblasť vzdelávania vyvinutých sadách a simulačných modeloch je možné v podmienkach podobných realite nazbierať skúsenosti, ktoré je potom možné jednoducho a rýchlo preniesť na ďalšie prípady použitia. Aktivity spojené s digitalizáciou je možné simulovať v malom meradle ešte pred ich prenesením do väčšieho rozsahu.


 

Významné značky v oblasti automatizácie

Fischertechnik education sprostredkováva zážitok z automatizácie

Výuková továreň 4.0 – školiaci a simulačný model

Výukovú továreň 4.0 je možné využiť v učilištiach a vzdelávacích zariadeniach a tiež vo výskume, pri štúdiu na univerzitách, v podnikoch a v IT oddeleniach. Simulácia zobrazuje procesy objednávania, výroby a expedície v digitalizovaných a prepojených procesných krokoch:

- Nácvik a simulácia procesov blízkych realite
- Optické komponenty a senzorika
- Digitálna spätná sledovateľnosť cez NFC/RFID
- Napojenie na cloud, riadenie a načítanie dát pomocou chytrých zariadení
- Napojenie predradených a následných logistických procesov

Viac informácií

Verzia:

- Výuková továreň 4.0 24V
- Výuková továreň 4.0 24V s pripojovacím blokom PLC
- Výuková továreň 4.0 24V kompletná sada s PLC S7-1500
- Výuková továreň 4.0 9V

Všetky verzie

K témam, ako je autonómna jazda, roboty so všesmerovými kolesami a IoT ponúka fischertechnik education modulárne sady pre robotiku, ktoré mimoriadne presne cielia na aktuálny vývoj. Spoločne s doplnkovými výukovými materiálmi poskytujú výukové sady výraznú pridanú hodnotu pre učňov a študentov.

Fischertechnik education

Fishertechnik Education

Raspberry Pi® Build HAT

Raspberry Pi Build HAT je prídavná doska, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s LEGO® Education tak, aby umožnila ovládanie motorov a senzorov LEGO. Poskytuje štyri prípojky pre motory LEGO Technic a senzory z portfólia LEGO® Education SPIKE™. Počet kombinácií prvkov LEGO a Raspberry Pi je teda, čo do konštrukcie a programovania neobmedzený.

Vlastnosti

- Riadi až štyri motory a senzory LEGO
- Kompatibilný s každým počítačom Raspberry Pi so 40-pinovou prípojkou GPIO
- Ľahko použiteľná knižnica Python pre riadenie vašich zariadení LEGO Technic
- Integrovaný mikrokontrolér Raspberry Pi RP2040 spravuje low-level riadenia zariadenia LEGO


 

Education

Eaton Easy E4 pre chytré vzdelávanie špecialistov zajtrajška

Špecialisti v oblasti automatizácie a vizualizácie budú pre podniky stále cennejší. Podporte svoje vzdelávanie a ďalšie vzdelávanie investíciou do najmodernejšieho vybavenia a prilákajte tak dorast do vášho podniku alebo vzdelávacieho zariadenia. Sada Easy E4 vám s použitím špičkového softvéru a hardvéru pomôže pozdvihnúť malé až stredné úlohy automatizácie a vizualizácie na vyššiu úroveň a posunie vašich zamestnancov alebo učňov výrazne vpred. Ďalšie podrobnosti nájdete v našom videu a v našom informačnom letáku.


 


easyE4 – vaša rýchla cesta k cieľu

Či už ide o reguláciu teploty v potravinárskom priemysle, jednoduché úlohy riadenia v strojárstve alebo ovládanie svetiel v budovách – komplexné úlohy riadenia a regulácie ako tieto možno teraz ešte jednoduchšie, pohodlnejšie a rýchlejšie vyriešiť pomocou novej generácie riadiacich relé easyE4 rady Moeller™ series od firmy Eaton. Využite množstvo nových výhod, ktoré vám ušetria vzácny čas pre veci, ktoré sú naozaj dôležité.

 

Eaton education