Ochlaďte sa v letných horúčavách - spôsoby, ako sa vysporiadať s teplom

V lete nás sprevádzajú vysoké teploty, kvôli ktorým je v bytoch a neklimatizovaných kanceláriách horúco a dusno. Také počasie neprospieva vašej pohode a môže spôsobiť nepohodlie a únavu.

Predpovede na ďalšie roky informujú o globálnom otepľovaní a rekordných teplotách. Pozrite sa na naše účinné spôsoby, ako bojovať s vysokými teplotami.

Ventilátory
 Klimatizácie
 Tipy týkajúce sa chladenia
 Autochladničky a boxy
 Zavlažovanie záhrady

              

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/2new.png

Ventilátory – jednoduchý spôsob chladenia

Izbové ventilátory sú najlacnejším a najjednoduchším riešením letných horúčav. Tieto zariadenia skutočne neznižujú teplotu v miestnosti, pocit chladu zaisťuje pohyb vzduchu v miestnosti. Ventilátory sa líšia výkonom a veľkosťou prúdu vzduchu, rozmermi, hlučnosťou, úsporou energie a vzhľadom. Príjemný chladivý prúd vzduchu podľa potreby nasmerujeme jedným smerom alebo ho necháme rozprestrieť po miestnosti. Ventilátory umiestnené v správnej polohe blízko okna v správnu dennú dobu (ráno alebo večer) môžu pomôcť zaistiť dodatočný chladný vzduch.

Prezrieť produkty ›

Ventilátory

 

Klimatizácie – všade tam, kde ich potrebujete

V mnohých kanceláriách a iných uzavretých priestoroch je s rastúcimi teplotami dusno, horúco a nepohodlie. Klimatizačné systémy ochladzujú miestnosti na príjemnú teplotu. Zariadenia odvádzajú teplo potrubím vystavaným mimo budovy a dovnútra je privádzaný prúd chladného vzduchu. Výhodou mobilných klimatizácií a ochladzovačov vzduchu je možnosť ich premiestnenia z miestnosti do miestnosti. Obe zariadenia odstraňujú prach a pachy z teplého vzduchu v miestnostiach a prispievajú k zlepšeniu kvality vzduchu počas letných horúčav.

Prezrieť produkty ›

              

Klimatizácie a príslušenstvo

 

Tipy na ochladenie v lete bez použitia techniky

 V lete: vetrajte, len keď je vonku chladno - ráno, neskoro večer a v noci. V ideálnom prípade aby vznikol prievan.
Pamätajte: okná a dvere by mali byť cez deň zatvorené a zatemnené žalúziami, aby teplý vzduch zostal vonku.
V práci aj doma: úplne vypnite všetky nepoužívané zariadenia. Vytvárajú teplo aj v pohotovostnom režime.
 Pravidelne ochladzujte časti tela: niekoľkokrát denne chlaďte zápästie a krk studenou vodou.

Vyhnite sa priamemu slnku, ale môžete si dať ľahký obed vonku v tieni.
 Veľa pite: pripravte si ochutené kocky ľadu - ovocie opláchnite a nakrájajte na malé kúsky, následne vložte do formičiek, zalejeme vodou a dájte do mrazničky.
Vzdušné oblečenie: noste vzdušné ľanové a bavlnené oblečenie. Tieto materiály umožňujú väčší priechod vzduchu.
 Robte si veľa prestávok a pri tropických horúčavách je lepšie športovať len zľahka.
 

Autochladničky a boxy - zásobte sa vybavením na výlet do prírody alebo na pláž

Letné obdobie je priaznivé na trávenie voľného času mimo domova. Pláž, jazero a hory sú miesta, kam radi chodíme. Chceli by ste si so sebou zobrať studené nápoje alebo jedlo? Nič jednoduchšie, potrebujete len jednoduchú zateplenú tašku na rýchlu piknikovú výpravu alebo modernú turistickú chladničku na dlhšie cesty. Chladničky chladené chladiacimi vložkami alebo napájané 12 V, 24 V budú fungovať pri každej príležitosti. V našej ponuke nájdete spoľahlivé pasívne, termoelektrické, kompresorové a dokonca aj hybridné chladničky, kombinujúce dve technológie. Široká škála veľkostí vám umožní kúpiť ten správny model, vďaka ktorému bude každý výlet plný čerstvého jedla a studeného pitia.

Prezrieť produkty ›

              

Autochladničky, boxy a termotašky

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/6new.png

Zavlažovanie záhrady – dbajte na správne množstvo vody

Suchá jar a leto sú v posledných rokoch pre záhrady skutočným problémom. Správne zavlažovanie je kľúčom k tomu, aby vaše rastliny a trávnik zostali zelené a krásne. Najväčším omylom je presvedčenie, že rastliny je možné zalievať kedykoľvek. Požiadavky rastlín na vlhkosť substrátu sú rôzne - oplatí sa ich poznať, aby sme im prispôsobili frekvenciu a výdatnosť zálievky av dôsledku neplytvali vodou. Vďaka ovládačom závlahy sa postaráte o hydratáciu v správnej chvíli aj počas dovolenky alebo dlhších výletov.

Prezrieť produkty ›

Zavlažovanie záhrady