Důležité informace - IDEME NAPLNO!
GPS tracker, Amparos M-5, T0014

GPS tracker Amparos
M5 stráži Vás
aj Vaše veci

S týmto malým a ľahkým sledovacím zariadením sa už NIKDY NIKTO a NIČ nestratí.

Dobrý pomocník v krízových situáciách, ktorý umožňuje sledovať aktuálnu polohu vecí, ľudí i zvierat. Prístroj využíva existujúce siete GSM/GPRS a GPS satelity a s ich pomocou dokáže lokalizovať a monitorovať akékoľvek vzdialené ciele cez SMS alebo internet. K svojej prevádzke potrebuje funkčnú SIM kartu.

GPS tracker, Amparos M-5, T0014

Pomocník pre seniorov

Sledovacie zariadenie môže pomôcť seniorom v bezvýchodiskových situáciách, kedy potrebujú okamžitú pomoc. Často sa napríklad stáva, že sa senior stratí. Jedným stlačením núdzového tlačidla sa na prednastavené telefónne čísla odošle SMS správa SOS s informáciou o aktuálnej polohe. Do prístroja je možné vložiť maximálne 5 telefónnych čísel, na ktoré sa SOS správa odošle. Najčastejšie sa volia čísla rodinných príslušníkov, ale môže ísť aj o lekára alebo susedku. Zariadenie je navyše vybavené senzorom pádu, čím môže rozpoznať stav ohrozenia života a ohlási túto udalosť zaslaním výstražné správy.

GPS tracker, Amparos M-5, T0014

Väčšia ochrana pre Vaše detí

Rovnako ako v prípade seniorov, aj deťom tento prístroj zaistí vyššie bezpečie vonku alebo pri ceste do školy a späť. Stačí ho uschovať do vrecka v bunde alebo vložiť do školskej tašky. Rodičia môžu zistiť polohu svojej ratolesti prostredníctvom zaslania príkazu SMS správou na telefónne číslo SIM karty v trackeru. Do niekoľkých sekúnd sa vráti presné súradnice zemepisnej polohy.

Zabezpečte sa na cestách

Pomocou GPS trackera Amparos M5 môžu byť sledované nielen osoby, ale aj veci, napr. bicykle, prívesy, loďky alebo menšie cenné predmety.


» Prejsť na produkt
GPS tracker, Amparos M-5, T0014

Veďte si cestopisný denník

Prechádzky, cyklistické vychádzky, beh a ďalšie aktivity sa zaznamenávajú do súboru. Po skončení aktivity sa dáta môžu vyvolať prostredníctvom webového portálu. Ak sa počas ciest vyskytne nejaký problém a je nutné privolať záchranu, jedným stlačením tlačidla je možné odoslať aktuálnu polohu alebo priamo vytočiť prednastavený kontakt.

Technické údaje

 • Rozmery: 86 x 46 x 18 mm
 • Hmotnosť: 60 g
 • Doba prevádzky až 240 hodín (v móde SMS)
 • Voliteľný komunikačný kanál: SMS alebo GPRS
 • Zabezpečuje službu určovania polohy užívateľa (LBS), pracuje aj v rámci budov
 • Internetová aplikácia pre zisťovanie aktuálnej polohy bez poplatkov
 • Hlásič nárazu, pohybu alebo opustenie ochrannej zóny
 • Núdzová funkcia SOS vrátane hlasového komunikačného rozhrania
 • Tri prednastavené telefónne čísla pre okamžité spojenie
 • Varovné hlásenie pri nízkom stave akumulátora alebo strate GPS signálu
 • Záznam a zálohovanie získaných dát, export
 • Možnosť použitia kdekoľvek
 • Pre všetky typy štandardných SIM kariet (s funkčnými službami od mobilného operátora)
GPS tracker, Amparos M-5, T0014

Získané dáta sú v bezpečí

Zariadenie Amparos svojim užívateľom prináša možnosť praktického využitia verejne dostupnej služby GPS, spoločne s úložiskom získaných dát. Výrobca garantuje maximálnu možnú ochranu dát umiestnených na serveroch v Nemecku.

Funkcie pre zisťovanie polohy v kombinácii s mobilnou sieťou operátora nájde svoje praktické využitie v celej rade situácií každodenného života, od zaistenia bezpečnosti a sledovania pohybu až po účelový záznam polohy.


» Prejsť na produkt
GPS tracker, Amparos M-5, T0014

Ako to vlastne funguje?

Nad Zemou obiehajú po obežných dráhach americké satelity v rámci projektu GPS (Global Positioning System). Signály, ktoré nepretržite vysielajú, umožňujú s využitím ďalších výpočtových operácií určiť presnú zemepisnú polohu príslušného prijímača. Hoci doba obehu jedného satelitu je 12 hodín a ich konštelácia nad jedným miestom sa neustále mení, vždy je zabezpečené, aby na každom mieste na Zemi bol vždy dostatočný počet viditeľných satelitov (štyri) potrebných pre určenie polohy. V roku 2000 americká vláda sprístupnila verejnosti službu GPS zadarmo kdekoľvek - ukončila šifrovanie jedného z vysielaných kódov a zvýšila tým maximálnu presnosť určenia polohy na 3 metre.

Ďalšou možnosťou, ako zistiť polohu mobilného zariadenia so SIM kartou, je využitie takzvanej metódy triangulácie. Mobilné zariadenie musí byť v dosahu aspoň troch základových staníc (BTS) operátora, pričom z ich známych zemepisných polôh možno určiť polohu mobilného zariadenia, avšak s odchýlkou v rádoch metrov až kilometrov. Navyše metóda triangulácie nie je verejne dostupnou funkciou. Pre spoľahlivú lokalizáciu sa teda používa vyššie popísaný systém GPS. Spojenie GPS so službami mobilného operátora SMS a GPRS prináša nové možnosti práce s dátami o polohe, a to vďaka trackeru Amparos M5.


» Prejsť na produkt

GPS pomocníci

Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic