Laserový diaľkomer LDM 50 – TOOLCRAFT

Laserový měřič vzdálenosti Toolcraft LDM 50 U

Rýchlo, presne a s laserom

Nielen profesionáli, ale aj laici používajú na meranie čoraz častejšie namiesto klasických rozkladacích či zvinovacích metrov laserové diaľkomery. Ich výhody sú jasné už na prvý pohľad. Rýchlosť, presnosť, pohodlie a navyše rozšírené funkcie sú prednosťou, na ktoré žiadne klasické meradlo nemá.

Laserový diaľkomer značky TOOLCRAFT predstavuje kvalitné riešenie za prijateľnú cenu. Vie merať nielen ľubovoľnú vzdialenosť, ale zvládne aj plochu alebo objem. Vzdialenosti môže používateľ úplne jednoducho sčítať alebo odčítať a s využitím Pytagorovej vety vypočíta aj výšku. Diaľkomer je ďalej vybavený funkciou dynamického merania.

Práca s prístrojom

Meranie vzdialenosti: stlačením tlačidla pre meranie (H) dôjde k aktivácii laserového lúča. Ten nasmerujete na cieľ a stlačíte rovnaké tlačidlo druhýkrát. Dôjde tak ku zmeraniu vzdialenosti medzi zariadením a zameraným objektom. Tá sa zobrazí na displeji s presnosťou na milimetre.

Meranie Ergo-eXpress: Tlačidlo Ergo-eXpress (A) sa nachádza na ľavom boku prístroja. Rovnako ako tlačidlo pre meranie poskytuje táto funkcia zjednodušené ovládanie pre meranie na hranách. Pri bežnom používaní je zhruba 80 % všetkých meraní iba medzi dvoma objektmi. S ErgoeXpressem možno merať jednou rukou a to veľmi pohodlne.

Nepretržité meranie Dyna

Ak potrebujeme merať vzdialenosť niekoľkokrát po sebe, využijeme režimu Dyna, do ktorého sa dostaneme stlačením tlačidla M. Nepretržité meranie sa potom aktivuje opäť štandardným tlačidlom pre meranie. Samotné meranie prebieha tak, že vzdialenosť medzi zacieleným bodom a zariadením je priebežne meraná približne v půlsekundových intervaloch pri súbežnom zobrazovaní aktuálnych hodnôt. Pre prerušenie režimu Dyna môžete buď stlačiť príslušné tlačidlo alebo stačí prístroj odkloniť na stranu a meranie sa automaticky ukončí.

Meranie plochy a objemu

Do režimu merania plochy alebo objemu sa prepneme tlačidlom I. Funguje to tak, že zmeriate dve vzdialenosti, napr. výšku a dĺžku steny, a zariadenie spočíta plochu steny. Ak ste zadali oba údaje správne, zobrazí sa hodnota na displeji. Podobne môžete spočítať aj objem miestnosti.

Vypocet plochy a objemu

S týmto zariadením možno merať vzdialenosti aj nepriamo, a to pomocou pravidiel platiacich pre pravouhlý trojuholník. Ak zmeriate dĺžky dvoch strán pomyselného trojuholníka, tretiu si dopočíta diaľkomer sám pomocou Pytagorovej vety (viď. obrázok). Jedná sa o veľmi praktickú funkciu, ktorú uplatníme v mnohých situáciách, kde nie je možné merať priamo, napr. výška budovy.

Vypocet vzdalenosti

Ďalšie funkcie

Namerané hodnoty môžete ľahko sčítať alebo odčítať pomocou tlačidla plus (J) a mínus (O) a ukladať ich do pamäte. Pri nedostatočnom osvetlení využijete zelené podsvietenie displeja, ktoré aktivujete a deaktivuje tlačidlom, alebo sa po určitej dobe samo vypne, aby šetrilo batériu. V ľavej hornej časti diaľkomeru je vstavaná malá vodováha, ktorá príde vhod pri meraní s prístrojom položeným napríklad na stole. Nesmieme zabudnúť na ďalšiu užitočnú funkciu - meracie referencie. Užívateľ si môže určiť, odkiaľ má zariadenie vzdialenosť merať, či od čelnej strany, stredu, alebo zadnej strany zariadenia. To predurčuje prístroj k širokému využitiu s možnosťou pohodlného a presného používania.

Popis

Kam ďalej

Odporúčame

Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic