Nie je náradie ako náradie!

Kvalita niečo stojí a to z dobrého dôvodu. Každý remeselník vie, ako dôležité je mať v správnom čase po ruke vhodné náradie, v správnej kvalite. To umožňuje bezpečnú prácu v súlade s normami, ale aj enormne zvyšuje produktivitu a efektivitu.

Inovácia, produktivita a správne zaobchádzanie s kvalitným náradím, to je cesta k úspechu!

 

Skrutkovače Wiha speedE X-Lock od Bosch Professional LiHD akumulátory Metabo

 


 

Keď sme sa začali zaoberať otvorenými kľúčmi, pýtali sme sa sami seba: Prečo je vždy nutné otvorený kľúč otočiť, prečo je vôbec zalomený, prečo stále strácame skrutky, prečo kľúč stále preklzuje a prečo máme poranené prsty? Inováciou otvoreného kľúča vznikol produkt - skutočné eso - ktoré funguje, aj keď všetky ostatné tromfy zlyhajú.

 
 

Koncový doraz pre rýchle skrutkovanie

Že musíte kľúč znova a znova prikladať, neustále strážiť jeho polohu a dávkovať používanú silu, aby ste sa nezranili? To platilo včera. Dnes dokáže kľúč Joker vďaka koncovému dorazu zamedziť skĺznutiu z hlavy skrutky. Tým sa mnohé zjednodušuje. A pri skrutkovaní môžete naviac vyvinúť oveľa väčšiu silu.

Praktická funkcia pridržania

Vďaka funkcii pridržania u kľúča Joker zavediete matice a skrutky priamo a bezpečne na miesto použitia. Tam je možné rýchlo a bezpečne zachytiť závit. Tým efektívne zamedzíte spadnutiu a strate skrutky alebo matice. Odpadá tak ich časovo náročné hľadanie.

 

Bezpečnejší, pretože nepreklzáva

Vďaka premyslenej geometrii dvojitého šesťuholníka spojenie matice a skrutky perfektne zapadne - a nepreklzáva. Vymeniteľné doštičky z tvrdeného kovu v čeľustiach kľúča Joker sa do skrutiek "zahryznú" extrémne tvrdými hrotmi. Oboje zamedzí nepríjemnému preklzávaniu aj pri vyšších uťahovacích momentoch.

Veľmi malý vratný uhol

Menej znamená viac. Predovšetkým tam, kde ste museli v tesnom montážnom priestore obyčajné kľúče s vratným uhlom 60° veľakrát otočiť, aby ste mohli skrutku alebo maticu zaskrutkovať či vyskrutkovať. Namiesto 60° poskytuje kľúč Joker s dvojitou šesťhrannou mechanikou vratný uhol 30°.

Predstavované produkty

Nechceli sme veriť, že by nebolo možné račňu kľúč ešte zrýchliť. Okrem toho nám vadilo, že užívateľ musí vystriedať niekoľko rôznych typov rační, aby mohol prácu dokončiť. Podrobili sme teda račne dôkladnému skúmaniu. Výsledkom je račňa Zyklop Speed. Zotrvačníková konštrukcia račne Zyklop Speed umožňuje veľmi vysokú rýchlosť pri práci. A navyše: Zyklop Speed združuje hneď 5 predností račne v jednom nástroji. Okrem toho sa dá použiť aj ako skrutkovač.

Naozajstný rýchlik

Račne Zyklop Speed sú skutočné rýchliky: Proces skrutkovania urýchľuje zotrvačníková konštrukcia. Rotačne symetrický tvar rukoväte a voľnobežné puzdro podporujú razantné točenie. Najmä v prípadoch, keď račňa kvôli závitu s ľahkým chodom ešte nezaberá.

Voľne otočná hlava račne

Hlava račne je voľne otočná a vďaka posuvnému prepínaču na oboch stranách je ju možno zaaretovať v každej polohe. Bezproblémová práca s veľkým priestorom pre ruky je tak možná dokonca aj v tesných alebo zle prístupných montážnych situáciách.

 

Zaisťovacia gulička

Zaisťovacia gulička umožňuje bezpečné dosadnutie hlavíc a príslušenstva a tým tiež spoľahlivú bezpečnosť počas skrutkovania. Po krátkom stlačení tlačidla je výmena nástroja možná vo všetkých definovaných polohách. Ovládanie je možné dokonca aj v pozícii 90°.

 

Pravý/ľavý chod

Pri všetkých rační Zyklop Speed je vďaka vrúbkovaciemu koliesku možné v každej pozícii rýchlo a ľahko prepínať medzi pravým a ľavým chodom. Žiadna zložitá manipulácia - žiadna strata času!

 

Menší vratný uhol

Jemne ozubené prepínacie račne so 72 zubami majú malý uhol spätného otočenia iba 5°. Malý zdvih umožňuje rýchlu a presnú prácu vo všetkých montážnych polohách.

 
 

Bežný skrutkovač

V polohe 0° je možné račne s adaptérom a bitom používať ako bežný skrutkovač.

Hlava račne

Hlava račne je navrhnutá ergonomicky, priehlbiny pre prsty poskytujú perfektne tvarovanú plochu pre uchopenie rukou alebo prstami pri otáčaní hlavy.

Predstavované produkty

Ten, kto dnes ešte skrutkuje ručne, asi ešte nepozná nové elektrické skrutkovače

Existujú činnosti, ktoré je možné vykonať len s bežným, ručným skrutkovačom - alebo nie? Trebárs keď je nutné skrutkovať s citom, aby nedošlo k poškodeniu materiálu alebo keď musí byť zabezpečená napäťová bezpečnosť. Síce to stojí veľa času, sily a trpezlivosti, ale má človek vari na výber? To už je minulosť - znie dnes správna odpoveď na tieto otázky: Áno aj nie! Pravdou je, že by sme sa pri určitých činnostiach mali aj naďalej spoliehať na cit v ruke. Existuje však jedna moderná alternatíva, ktorá dokáže prácu enormne uľahčiť: Elektrický skrutkovač Wiha speedE®. A nová generácia speedE® II toho vie dokonca ešte viac. Vysiľujúci proces skrutkovania sa zautomatizuje a je dokonca 3x rýchlejší než ručný. Potom nastúpi ochrana materiálu, ktorá umožňuje len dva voliteľné uťahovacie momenty 0,4 Nm alebo 1,0 Nm, podľa toho, či je potrebné skrutkovať obzvlášť citlivo alebo je možné použiť väčšiu silu.

Predstavované produkty

Aj tu vám totiž môžeme ponúknuť ergonomické riešenia, ktoré zmierňujú námahu. Na nosenie alebo zdvíhanie ťažkých debien s náradím, ktoré zaťažujú jednu stranu tela, môžete vďaka komfortným kufríkom na náradie na kolieskach zabudnúť. Nôžky umožňujú pohodlné odoberanie nástrojov vo zvýšenej polohe, na kufrík sa môžete posadiť a môžete ho použiť aj ako stúpadlo - to je len niekoľko ďalších možností, ktoré toto ergonomické profesionálne riešenie poskytuje.

Vďaka extra veľkým kolieskam bez problémov prekoná ťažko schodný terén alebo aj schody. Významne uľahčuje pohyb, napríklad na staveniskách, kde človek svoje náradie potrebuje často na rôznych miestach alebo aj v rôznych podlažiach - bez prenášania a zdvíhania.

 

Umiestnenie kufríka aj v otvorenom stave na štyri výklopné nôžky umožňuje výrazne príjemnejšiu, efektívnejšiu a ergonomickejšiu polohu pri práci, pretože sa pracovník nemusí pre náradie zohýbať až k zemi.

Výsuvný schodík a napokon aj kufrík samotný (so stabilnými nôžkami) je možné použiť ako stabilné montážne stúpadlo.

Tlmiče umožňujú jednoduché otváranie veka kufríka a zamedzujú jeho nežiaducemu zaklapnutiu. Tým sa znižuje nebezpečenstvo pomliaždenia prstov.

Prezrieť produkt  

 

X-LOCK je revolučný systém uhlovej brúsky Bosch Professional, ktorý umožňuje výmenu príslušenstva jedným kliknutím. Stáva sa novým štandardom na trhu, pretože je rýchly, spoľahlivý, nevyžaduje použitie náradia a je kompatibilný s celou radou produktov od iných výrobcov.

Na revolúcii X-LOCK sa podieľa viac ako 30 značiek. Vďaka tomu má každý obrovský výber príslušenstva X-LOCK, či už ide o druh alebo cenovú triedu.

 

     

X-TRA jednoducho a rýchlo

Výmena kotúča za 3 sekundy - bez použitia náradia.

X-TRA široký výber

Obrovský výber uhlových brúsok
s viac ako 150 dielmi príslušenstva.

X-TRA spoľahlivo

Jedno kliknutie postačí k pevnému
zaaretovaniu príslušenstva.

X-TRA kompatibilný

K novému štandardu sa pripojilo už
viac ako 30 výrobcov príslušenstva.

 

Predstavované produkty

Predstavované produkty

Cordless Alliance System (CAS) zabezpečí nezávislosť na sieťovej zásuvke! Teraz môžete bez problémov navzájom kombinovať 18V stroje, akumulátorové bloky a nabíjačky najrôznejších výrobcov. To umožňuje celú radu profesionálnych použití taktiež s napájaním z akumulátora - od štandardných až po špeciálne úlohy.

Nezáleží na tom, či potrebujete rezať, brúsiť, leštiť alebo spájať - pre všetky tieto druhy obrábania kovu máte vďaka systému CAS od partnerských spoločností TRUMPF, GESIPA, EISENBLÄTTER, MONTIPOWER a METABO k dispozícii celú radu akumulátorových riešení.

Jeden akumulátor pre všetky pracovné kroky, od štandardných až po špeciálne úlohy. Zariadenia partnerov systému CAS je možné jednoducho navzájom kombinovať. Ušetríte tak nielen akumulátory a nabíjačky, ale aj peniaze. A navyše ochránite životné prostredie. 100% kompatibilita v 18V triede!

Pre všetky použitia pri práci na strechách a obrábaní dreva zahŕňa program CAS akumulátorové zariadenia výrobcov Mafell, PREBENA a METABO.

Aj pre oblasť elektroinštalácií existuje celá rada akumulátorových produktov od partnerov systému CAS CEMBRE, STEINEL a METABO.

 

Technológia rozhrania: LiHD

Vďaka technológii LiHD pokrýva značka Metabo celý rozsah výkonu - od 400 do 3 200 wattov - teda od štandardných zariadení až po jedinečné systémové riešenia. Použitia, ktoré boli doteraz vyhradené len pre najsilnejšie stroje napájané z elektrickej siete, sú teraz možné aj bez kábla. Nové akumulátorové bloky LiHD majú teraz 4,0 Ah, 5,5 Ah, 8,0 Ah a 10,0 Ah.

Chcete sa dozvedieť viac o technológií akumulátorov? Pozrite sa na video tu (EN) »

1. Väčší výkon
  • vďaka novej technológii článkov LiHD v spojení s novo vyvinutým akumulátorovým blokom,

  • napájacia prípojnica pre vysoký prúd a zväčšené kontakty,

  • 3x zlepšená vodivosť vďaka prepojeniu článkov zo špeciálnej zliatiny medi.

2. Dlhšia doba prevádzky
  • viac aktívneho materiálu v článku,

  • použitie vysoko kvalitných materiálov (striebro a meď).

3. Dlhšia životnosť
  • extrémna odolnosť: Optimálna ochrana proti vnútornému znečisteniu vďaka kompletnému zaliatiu, ochrannej vrstve laku na elektronike a optimálnemu utesneniu konštrukcie veka,
  • ochrana článkov vďaka gumovému dorazu,
  • menej časté nabíjanie vďaka vysokej využiteľnej energii článkov,

  • vonkajšie pogumovanie akumulátorového bloku zaisťuje bezpečné umiestnenie, chráni proti skĺznutiu a taktiež pred nárazmi.

Predstavované produkty

Služby

Dopyt

Vyžiadajte si individuálnu ponuku v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Konfigurátor káblov

Nakonfigurujte si svoje vlastné káble na základe individuálnych požiadaviek.

Termínované objednávky

Naplánujte si dodávky vopred a podľa potreby.

Conrad Connect

 Vytvorte si svoje vlastné jedinečné inteligentné aplikácie. Spojte všetky inteligentné zariadenia do jedného systému.   

Ďalšie zaujímavé témy:

Pozrite sa na moderné riešenie pre rozšírenie vašej dielne.

Viac informácií »

Zistite viac o našich aktuálnych ponukách a akciách.

Viac informácií »