Systém Conrad Connect umožňuje riadenie a správu pripojených zariadení

Inovatívna on-line platforma umožňuje vedúcim prevádzky riadiť a inteligentným spôsobom prepájať zariadenie od rôznych výrobcov.

Spoločnosť Conrad predstavila na veľtrhu Electronica 2016 svoju internetovú platformu Conrad Connect. Táto inovatívna platforma umožňuje užívateľom prepájať inteligentné zariadenia od rôznych výrobcov a zobrazovať potrebné dáta na paneli s intuitívnym ovládaním. Platforma je ideálnym pomocníkom pre vedúcich prevádzky a pracovníkov údržby, ktorým umožňuje záznam dát, monitoring a riadenie najrôznejších inteligentných zariadení.

Čo služba ponúka?

Napríklad si je možné zobrazovať informácie z niekoľkých vopred inštalovaných terénnych meteorologických staníc Netatmo, dáta je možné následne porovnávať a analyzovať na paneli platformy. Prostredníctvom systému Conrad Connect je možné vytvoriť prepojenie s ďalšími inteligentnými zariadeniami, napríklad za účelom regulácie alebo optimalizácie teploty v miestnosti a zníženia nákladov na energiu.

Táto nová on-line platforma umožňuje aj integráciu a ovládanie dverných a okenných snímačov od spoločnosti Innogy (predtým RWE Energia). Systém umožňuje programovanie rutinných denných kontrol otvorených/zatvorených okien a dverí či alarmu. Ak sa napríklad v noci otvoria dvere do haly, rozsvietia sa ihneď všetky svetlá a užívateľ platformy Conrad Connect dostane príslušnú správu. Pracovník obsluhy tiež dostane správu "push" na svoj smartphone. Vlastníci spoločnosti alebo pracovníci bezpečnostnej služby tak majú bezprostredné informácie a môžu rýchlo reagovať.


Conrad Connect

Systém Conrad Connect umožňuje správu inteligentných zariadení od rôznych výrobcov.

Logický koncept "IFTTT"

Systém Conrad Connect funguje ako určitý typ prekladača, ktorý na paneli zobrazuje prehľad nastavení všetkých pripojených zariadení. Voľne konfigurovateľné nastavenie panelu umožňuje spravovať a monitorovať zariadenia pomocou webového prehliadača na stolnom PC, notebooku alebo tabletu. K práci s platformou nie je nutný žiadny iný softvér.

Logický koncept "IFTTT" (If This Then That) umožňuje aktivovať možnosti pravidiel pre inteligentné prepojenie zariadení a sledovanie plnenia úkonov podľa potrieb užívateľa. Príkladom je upozornenie užívateľa pomocou LED kontroliek meniacich farbu na červenú, že má v miestnosti vyvetrať, pretože inštalované snímače zistili zvýšenú vlhkosť alebo koncentráciu CO2.


Conrad Connect

Logický koncept "IFTTT" (If This Then That) umožňuje aktivovať možnosti pravidiel pre inteligentné prepojenie zariadení a sledovanie plnenia úkonov.

 

Možnosť vytvárania pripojenia medzi ľubovoľnými zariadeniami

Stačí jednoducho použiť niekoľkými vstupov priamo na paneli alebo integrovaný grafický editor. Vďaka možnosti preťahovania môže užívateľ vytvárať prepojenie medzi ľubovoľnými zariadeniami, stačí len pretiahnuť požadované snímače a ovládače do okna editora a priradiť k nim príslušné úlohy. Konfiguráciu je možné podľa potrieb užívateľa ľubovoľne meniť, systém okrem toho ponúka oveľa viac funkcií než iné bežne dostupné riešenia.

Shawn Silberhorn, ktorý pôsobí v technologickom centre Conrad hovorí:

"V tomto riešení prichádza spoločnosť Conrad Electronic s novým prístupom k napĺňaniu najnovších požiadaviek užívateľov v oblasti internetu vecí (IoT). Dynamika vývoja a zlepšovanie tejto platformy predurčujú systému Conrad Connect svetlú budúcnosť."

 

Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať on-line na www.conradconnect.de a vyskúšať si službu bezplatne v anglickej verzii. Video predstavujúce systém Conrad Connect je k dispozícii tu.

 

Bola táto informácia užitočná?