Štátny sviatok v ČR 28.10.2020
Elektronické bicie Mc Crypt DD-305 Drumkit

Recenzia: Elektronické bicie
Mc Crypt DD-305 Drumkit

Tento model digitálnych bubnov som dostal ako darček. Výrobcom je McCrypt, ktorého u nás zastupuje práve firma CONRAD. McCrypt sa výrobkami zameriava hlavne na amatérsku a polo profesionálnu audio techniku, ako napríklad DJ slúchadlá, diskotékové reprobedne, USB gramofóny, DJ techniku a tiež digitálne hudobné nástroje. Do poslednej zmienenej kategórie patria aj Digitálne bicie Mc Crypt DD-305 Drumkit.

Samotný výrobok je celkom veľký, meria asi pol metra na dĺžku a 40 cm na šírku a je koncipovaný pre umiestnenie na stôl alebo stoličku. V krabici boli mimo bicie ešte 2 drumsticky, 2 pedále (kopák a hajtka čiže hi-hat), drevené paličky, sieťový zdroj a manuál. Samotné bicie obsahujú 7 dobre rozmiestnených bubnov, 4 väčšieho priemeru, 3 menšieho. Bicie plochy sú vyrobené z gumy, sú dostatočne citlivé a reagujú aj na intenzitu úderu.

Elektronické bicie Mc Crypt DD-305 Drumkit

Zapojenie Drumkit

Samotné zapojenie je veľmi jednoduché: k bicím sa pripoja 2 pedále, kopák a hi-hat, sieťový kábel a je hotovo. Odporúčam potom ešte preštudovať návod, ktorý mimo zoznamu preddefinovaných skladieb obsahuje aj návod na obsluhu.

Hlavné funkcie Drumkit

Zostavenie vlastných bicích
Prístroj obsahuje celkom 25 prednastavených bicích zostáv od popových bicích cez rockové, elektronické, jazzové až po funky alebo conga. Ďalej je tu možnosť si bicie zostavy doplniť podľa uváženia, výberom veľkého množstva z 215 zvukov. Takýchto zostáv si môžete pridať až 5, čo si myslím, je dostačujúce.

Elektronické bicie Mc Crypt DD-305 Drumkit

Bubnovanie s paličkami alebo rukami?
Pretože Drumkit obsahuje aj zvuky conga alebo perkusií, môžete tlačidlom na prístroji zmeniť citlivosť bubnov a bubnovať rukami. Mňe osobne vyhovovali skôr paličky, a to aj z dôvodu citlivosti - pri ručnom bubnovaní musíte dávať silnejšie udery. S paličkami som sa zo začiatku obával toho, aby som sa trafil, hlavne do 3 menších bubnov. Najskôr to skutočne robilo problémy, ale po krátkom tréningu paličky dopadali tam, kam mali.

Bubnovanie sólo alebo do melódie
Veľmi dobrým tréningom je sólove bubnovanie, popr. si zapnúť iba metronóm alebo hlas, ktorý vám počíta doby. Navyše sú na prístroji aj tlačidlá pre zvyšovanie a znižovanie tempa, pre rýchlejšie, prípadne pomalšie bubnovanie. Pre mňa to bol dobrý tréning, predovšetkým v tom udržiavať rytmus. Absolútne najlepšou funkciou prístroja je ale bubnovanie do melódie. K dispozícii je 100 skladieb v MIDI formáte. U každej skladby máte možnosť zapnúť a vypnúť bicie, takže si najprv vypočujete, ako by sa to malo správne zahrať, potom vrstvu bicie vypnete a skúšate to sami. V spomínaných 100 skladbách sú zastúpené snáď všetky žánre, takže myslím, že si tam každý nájde to svoje. Ja osobne som začínal s pomalšími skladbami, navyše je možné aj znížiť tempo hry, takže si skladbu môžete ešte spomaliť alebo zrýchliť.

Elektronické bicie Mc Crypt DD-305 Drumkit

Možnosť nahrávania Vami zahranej skladby
Dobrou, ale podľa mňa nedoriešenou funkciou je možnosť nahrávania vami zahranej skladby - s melódiou alebo bez nej. Tu je problém v tom, že sa nahrávky neukladajú, takže po vypnutí a zapnutí prístroja sa stratia.
Veľmi zaujímavou možnosťou je pripojiť k Drumkit slúchadlá - to si potom bubnujete priamo do uší a z prístroja sa vlastne stáva tichý prístroj, je počuť len klepanie paličiek na gumové plochy bicích.
Ďalším benefitom je možnosť napájania - mimo zapojenia do zásuvky môžete produkt spustiť aj na batérie. Výrobca tu uvádza až 16 hodín hrania pri strednej hlasitosti - to som ale neskúšal. Posledným benefitom, čo ma napadá, ale ktorý som neskúšal, je možnosť pracovať s MIDI súbormi.

Čo povedať záverom. Bicie používam už asi pol roka a stále ma neomrzeli. Ide o veľmi dobre spracovanú hračku, ktorá je určená pre nehudobníkov, amatérov a začínajúcich muzikantov.
Myslím, že aj pre profi hráčov môže prístroj veľmi dobre poslúžiť na trénovanie udržania rytmiky.

Ukážka toho, ako môžete Drumkit rozoznieť po niekoľkých dňoch či týždňoch tréningu:

V ponuke máme tieto digitálne bubny:

Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic