Mobilný skener „Comfort“

Test: Mobilný skener dokumentov „Comfort“
s kartou microSD 4 GB

Súčasťou dodávky je aj taštička na skener a USB kabel. Batérie však nie sú v súčasťou balenia...

Tento malý skener je určený na rýchle skenovanie dokumentov. Jeho hlavnou prednosťou sú malé rozmery a napájanie na batérie, takže si ho môžete vziať s sebou napríklad na obchodné rokovania či prednášky. Použitie prístroja je veľmi jednoduché. Vložíte batérie, zapnete prístroj a môžete začať skenovať.

Mobilný skener „Comfort“

Skener spĺňa svoj účel. Kvalita naskenovaných fotografií, obrázkov a textu je prekvapivo dobrá. Zásadné je si pri skenovaní dať pozor na to, aby ste skenerom po dokumente prechádzali rovnomerne. Akonáhle sa vám ruka stočí mierne na stranu, bude to na výsledku poznať.

Skenovať je možné akékoľvek predlohy, ktoré sú do veľkosti formátu A4 a sú na hladkom povrchu. Skener umožňuje skenovať čiernobielo alebo farebne. Ďalej je možné nastaviť kvalitu skenovania na vysokú (600 dpi) alebo nízku (300 dpi).

Súčasťou dodávky je aj ABBYY software, ktorý slúži na rozpoznávanie naskenovaného textu. To znamená, že prevedie naskenovaný text do počítačovej podoby, napr. do Wordu pre ďalšie úpravy. Software pri tomto teste dokázal rozpoznať len naskenované stránky, ktoré boli zväčšené. Čím väčší bol na obrazovke prevádzaný text, tým lepšie si s ním software poradil.

Mobilný skener „Comfort“

Postup pri práci so softwarom ABBYY

Otvorte naskenovaný dokument a následne ho zväčšite na dobre čitateľnú veľkosť. V tomto prípade bol pre otvorenie dokumentu použitý program Microsoft Photo Editor. Potom spustite program ABBYY, ktorého ikonka sa po inštalácii nachádza na spodnej lište, vpravo od ponuky "Štart". Z ponuky vyberte, čo chcete prevádzať a kam. Potom kliknite na obrázok, ktorý je vyznačený červeným rámčekom. Výsledný text v Microsoft Word možno vidieť nižšie. Až na pár drobných nezrovnalostí, je text prevedený bezchybne.

Mobilný skener „Comfort“

Záver

Mobilný skener "Comfort" od firmy Conrad je praktický a spoľahlivý prístroj pre rýchle skenovanie dokumentov. Hlavným obmedzením kvality skenu je ľudská ruka, ktorou pomocou skeneru prechádzate po predlohe. Ak je nekľudná, sú riadky a obrázky na naskenovanom dokumente šikmé. Inak je kvalita výsledného naskenovaného dokumentu veľmi dobrá.

Software ABBYY veľmi dobre prevádza naskenovaný text napr. do aplikácie Mircosoft Word. Software je možné použiť aj pre dokumenty naskenované iným skenerom.

Video: Mobilný skener „Comfort“

Mobilné skenery

Odporúčané produkty

Obj.č.: 627853
Skener diapozitívov, skener negatívov, Reflecta X7-Scan, N/A
  • Doprava zadarmo
4.625
Porovnať
 
148,19
Cena vrátane DPH
Skladom
Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic