Zaistiť bezporuchové a bezpečné fungovanie elektroinštalácie je čím ďalej náročnejšie. Po prvé sa stále sprísňujú predpisy, po druhé musí inštalácia kvôli zvyšujúcemu sa zaťaženiu vydržať vyššie prúdy. Ponúkame vám vhodný sortiment a optimálne riešenie pre zvyšujúce sa požiadavky v oblasti elektroinštalácií.

Predchádzanie možným rizikám
Vysoko kvalitné komponenty
Inovatívne produkty a riešenia

 Siemens Sentron   |   Siemens FI/LS 5SV1   |   Kopp   |   Kopp Bluecontrol   |   Inštalácia   |   TRU Components

Rozvádzače SENTRON pre chránenú inštaláciu, s funkciou merania a komunikácie

Bezpečná voľba – teraz ešte múdrejší

Väčšia transparentnosť v distribúcii energie vďaka digitálnemu záznamu a analýze dát.
V rámci elektrifikácie stúpa počet spotrebičov a komplexnosť distribúcie energie, napríklad vďaka vysokej energetickej účinnosti pri súčasne minimalizovaných prevádzkových nákladoch. Aby bola zaistená disponibilita zariadení a ochrana osôb, je v distribúcii energie zásadná transparentnosť. Predvídavou údržbou udržíte komponenty vždy v aktuálnom stave a zamedzíte tak výpadkom zariadení. Transparentnosť zaisťuje široké portfólio výkonných prúdových chráničov, spínačov AFDD/LS, štandardných zariadení, ako sú FI prúdové chrániče a prijímače dát značky Siemens. Transparentnosť tiež zaisťuje portfólio rozvádzačov SENTRON pre chránenú inštaláciu, s funkciou merania a komunikácie od firmy Siemens. Patria sem aj ochranné vypínače vedenia 5SL6 COM a spínače AFDD/LS 5SV6 COM. V prípade dovybavenia je možné štandardné zariadenie jednoducho rozšíriť o spínač pomocného/chybového signálu 5ST3 COM. Dátový transceiver 7KN Powercenter 1000 zhromažďuje namerané hodnoty a odovzdáva ich nadradeným systémom za účelom vizualizácie a vyhodnotenia.

Viac

Naše tipy

Kompaktný chránič FI/LS 5SV1 v jednom puzdre

Polovičná potreba miesta – plná zhoda s normami

S prúdovým chráničom FI/LS 5SV1 zabudovala spoločnosť Siemens prvýkrát  plnú elektromechanickú funkcionalitu do jedného puzdra. Zaistila tak nie v dvoch, ale len v jednom puzdre ochranu proti preťaženiu a chybovému prúdu pre prúdy do 16 A, požadovanú európskou normou. Chránič FI/LS 5SV1 je obzvlášť priestorovo úsporný, je možné ním jednoducho dovybaviť existujúce budovy a je možné ho kombinovať s blokom ochranných protipožiarnych spínačov 5SM6. Chráni najmä proti nebezpečnému úrazu elektrickým prúdom, poškodeniu nadprúdom a výpadkom zariadenia. Produkt je k dispozícii v niekoľkých typoch a prevedeniach. 

Viac

Naše tipy

Prevencia úrazov elektrickým prúdom

PRCD-S pre – mobilná ochrana osôb najnovšej generácie

PRCD-S je prenosný prúdový chránič s elektronickým vyhodnotením chybového prúdu, spínajúci vo všetkých póloch. Bezchybné zapnutie napriek rukaviciam, jednoznačný ukazovateľ stavu zariadenia a chýb, rovnako ako mnoho ďalších funkcií – vďaka tomu je PRCD-S tak jedinečný.

Viac

Naše tipy

Najnovšie technológie pre automatizáciu budov

Bluecontrol celosvetovo používaný štandard Bluetooth na prenos dát medzi produktmi Smart Home. S jeho pomocou môžete na pozadí ovládať načasované funkcie ako je osvetlenie, kúrenie a rolety, úplne jednoducho, prostredníctvom aplikácie – máte tak plne vo svojich rukách kompletný energetický manažment vášho domu. Všetky produkty Blue-controll a Smart-control značky Kopp sú pritom navzájom kompatibilné a môžu byť kombinované v jednom systéme.

Viac

Naše tipy

Elektroinštalácia – vybavenie každej budovy, orientované na budúcnosť

Bezchybne fungujúca elektroinštalácia je predpokladom bezpečného, hospodárneho, ekologického a perspektívneho využívania budov. V našom e-shope nájdete všetky komponenty, ktoré pre elektromontáž potrebujete, pod jednou strechou. Ponúkané elektroinštalačné materiály a inovatívne prevádzkové prostriedky etablovaných značiek spĺňajú predpísané normy a vysoké nároky.

Viac

Naše tipy

Inštalačný materiál TRU

Požiadavky na inštalačný materiál sa stále sprísňujú: kvalita, dostupnosť a funkčnosť pritom zohráva dôležitú úlohu. TRU Components je silná značka, ktorá ponúka širokú škálu produktov, najmä komponentov na konštrukciu ovládacích panelov, indikátorov a riadiacej techniky. Tlačidlá a spínače chránené proti vandalizmu, veľký počet optických a akustických indikátorov – to všetko je k dostaniu v celom rade variantov.

Viac

Naše tipy

Doplnkové služby platformy Conrad Sourcing

 

 

 

 

 

 

Všetko k téme technológie budov
Spoločnosť Conrad ponúka technické riešenia, ktoré sú šité presne na mieru požiadavkám vašej budovy.


Viac informácií k technológii budov ›

 

Všetko k téme automatizácie
Na tejto stránke nájdete všetko k téme modernizácia, rozšírenie a tiež údržby a opravy.

Viac informácií o automatizačnej technike ›

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru
Nenechajte si ujsť žiadne novinky, ponuky a špeciálne akcie spoločnosti Conrad.


Registrovať sa k odberu noviniek ›