Programovatelné termostatické hlavice

Ušetrite na vykurovaní
s programovateľnými
termostatickými hlavicami

Teplo a pohodlie je pre každého človeka veľmi dôležitou súčasťou života. Potrebu tepla pociťujeme obzvlášť teraz v zimných mesiacoch. Náklady na vykurovanie bytových aj nebytových priestorov tvoria však podstatnú časť našich pravidelných výdavkov. Mnoho ľudí preto zvažuje, ako vykurovanie zefektívniť a náklady tak čo najviac znížiť. Pritom nemusí ani dôjsť k zložitým stavebným úpravám. Často môže byť riešením jednoduchá inštalácia nejakého šikovného zariadenia.
Programovateľné termostatické hlavice sú, vzhľadom k svojej jednoduchosti, neveľkej počiatočnej investícií a rýchlej návratnosti, častokrát jasnou voľbou v prípade úspory financií za vykurovanie.

Programovatelné termostatické hlavice

Ako to funguje?

Digitálne termostatické hlavice topia len vtedy, keď je to potrebné, a tým výrazne šetria Vaše financie. Ak znížite teplotu v miestnosti o 1 °C, ušetríte tým 6% nákladov za kúrenie. Čím premyslenejšie teda kúrite, tým viac dokážete ušetriť. Nastavenie časov a dní, kedy sa má kúriť, vrátane konkrétnej teploty, závisí výhradne od Vašich potrieb.

V čase, keď je vykurovaná miestnosť opustená alebo spíte, hlavica zníži teplotu a tým šetríte. Digitálna termostatická hlavica teda otvára a zatvára ventil kúrenia podľa Vami nastavených požiadaviek. Je to rovnaké, ako by ste pri odchode z bytu do práce ručne obišli radiátory a prenastavili bežnú termostatickú hlavicu na nižšiu teplotu. Tá digitálna túto činnosť vykoná za Vás, takže sa nemusíte báť, že zabudnete znížiť teplotu. Navyše sa z práce nevraciate do studeného bytu, pretože priestor sa začne vykurovať tesne pred Vaším príchodom domov. Môžete si nastaviť režim kúrenia, ktorý bude iný pre pracovné dni a iný pre víkendy.

Programovatelné termostatické hlavice

Princíp merania teploty v miestnosti

Meranie teploty v miestnosti je rozdielne podľa prevedenia termostatickej hlavice. Hlavice, ktoré sú v sade spolu s nástenným bezdrôtovým termostatom, dostávajú povely o teplote v miestnosti z externého termostatu, kde sa tiež teplota meria. U hlavíc, ktoré nemajú externý termostat, sa teplota meria priamo na hlavici a teda v blízkosti radiátora. Teplota v miestnosti tak môže byť o pár stupňov nižšia.

Aký systém je pre mňa vhodný?

Pre byty do veľkosti 3 + 1 plne postačujú hlavice autonómne, teda bez centrálnej jednotky. Pre byty s viacerými miestnosťami a pre byty, kde je v miestnosti viac ako jeden radiátor, je vhodné prepojenie hlavíc do systému pomocou bezdrôtovej komunikácie.

Potom sa parametre všetkých hlavíc v byte nastavujú na jedinej riadiacej jednotke. Plným využitím potenciálu termostatických hlavíc sa dá ušetriť až 30% tepla.

Chytré termostatické hlavice

Digitálne termostatické hlavice vedia rozpoznať otvorené okno a automaticky zatvoria ventil kúrenia. Ďalšou praktickou funkciou je detská poistka, pri ktorej je možné tlačidla na hlavici uzamknúť a nehrozí tak zmena Vašich nastavení deťmi, ktoré spravidla lákajú tlačidlá všetkých druhov.


Jednoduchá inštalácia

Inštalácia hlavice je veľmi jednoduchá. Existujúcu klasickú termohlavicu odkrútite a na jej miesto naskrutkujete novú hlavicu, do ktorej vložíte batérie. Potom ju naprogramujete podľa svojich potrieb. Informujte sa u predajcu vždy o tom, či Vami kupovanú termostatickú hlavicu naozaj je možné naskrutkovať na Váš radiátor. Ak nie, budete potrebovať vhodnú redukciu.

Programovatelné termostatické hlavice

7 dobrých rád na záver


 • 1. Zníženie teploty o 1 °C Vám môže ušetriť až 6% nákladov za kúrenie
 • 2. Ak ste mimo dom, odporúča sa znížiť teplotu na 17 °C
 • 3. Na spanie je vhodná teplota medzi 17 až 20 °C
 • 4. Vo vstupných priestoroch postačí 15 až 19 °C
 • 5. V obývacej a detskej izbe by mala byť teplota 20 až 22 °C
 • 6. V kuchyni udržujte teplotu medzi 18 až 20 °C
 • 7. Najteplejšie má byť v kúpeľni, tam si prikúrte na 22 až 24 °C

Programovateľné termostatické hlavice

Obj.č.: 1168832
Programovateľná termostatická hlavica eqiva N CC-RT-N / 132231, 5 do 29.5 °C
 • Zľava -13,3%
4.47959
-13,3 % | 11,54
10,-
Cena vrátane DPH
Skladom
Obj.č.: 560837
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 30 Comfort+
 • Vyklápací podsvietený displej
 • Funkcia ochrany proti mrazu
 • Funkcia detekcie otvoreného okna
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 30 Comfort+
 • Zľava -5,4%
4.11111
-5,4 % | 42,43
40,12
Cena vrátane DPH
Skladom
Obj.č.: 561261
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 25
 • Úspora až 30% nákladov na kúrenie
 • Automatická ochrana pred zamrznutím
 • Funkcia rozpoznanie otvoreného okna
 • Funkcia Eco-Mode
 • Ukazovateľ izbovej alebo nastavenej teploty
 • Ukazovateľ pozície ventilu
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 25
3.375
 
32,39
Cena vrátane DPH
Skladom
Obj.č.: 615950
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 20 Style
 • Detská poistka, automatické mrazové poistky, rozpoznanie otvoreného okna, automatický samotest, prepínanie medzi letným a zimným časom, týždenné vyčistenie ventilov
Programovateľná termostatická hlavica Honeywell HR 20 Style
4.42857
 
28,53
Cena vrátane DPH
Skladom

Centrálne ovládače

Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic