Rast cien elektriny, vysoká inflácia a rastúce náklady ostatných verejných služieb viedli mnoho domácností, drobných živnostníkov i veľkých podnikov k aktívnemu hľadaniu spôsobov, ako znížiť svoju spotrebu. Stačí pár zmien a naše účty môžu byť menšie a komfort všedného dňa oveľa väčší. V spoločnosti Conrad máme správne riešenia na zlepšenie energetickej tesnosti, sledovanie spotreby energie či na zníženie spotreby vody.

Úspora elektriny

 

 

Pre firmy a domácnosti znamenajú nižšie výdavky za elektrinu flexibilnejší rozpočet a opatrenia vedúce k ochrane životného prostredia. Výmena tradičných žiaroviek za LED osvetlenie alebo inštalácia pohybových senzorov umožňuje znížiť zbytočnú spotrebu energie a poskytuje svetlo len vtedy, keď ho potrebujete. Výberom kompaktných a ľahko inštalovateľných meračov nákladov na energiu odhalíte zariadenia, ktoré spôsobujú značné prúdové zaťaženie a rozpočet na nadchádzajúce týždne a mesiace.

 

Viac  

Odporúčame

Obnoviteľná energia

 

Príroda poskytuje najlacnejšiu energiu – stačí ju vedieť využiť. Vďaka neustále zdokonaľovanej technológii sú solárne moduly vhodné jak pre akumulátorové záhradné svietidlá, tak aj pre veľké energetické systémy. Vykazujú vysokú odolnosť voči drsným poveternostným podmienkam a účinnosť, ktorá vydrží roky. Powerbanky a solárne nabíjačky umožňujú nabíjať zariadenia mimo siete. Rozmanitosti využitia solárnej energie sa medze nekladú.

 

Viac  

 

Odporúčame

Úspora nákladov na vykurovanie

 

 

Ceny plynu a elektriny stúpajú alarmujúcim tempom a ceny uhlia lámu rekordy. Bude veľmi drahá zima. Zvyšovaniu sa nedá uniknúť, ale existujú spôsoby, ako svoje výdavky znížiť. Vykurovacia inštalácia, ktorá využíva moderné riešenie na riadenie a distribúciu tepla, poskytuje zvýšený komfort pri súčasnom znížení nákladov. Zoznámte sa s riadiacimi systémami vykurovania, ventilácie a klimatizácie. Nainštalujte si energeticky úsporné radiátorové hlavice ovládané aplikáciou cez Bluetooth alebo Wi-Fi a termostaty s denným a týždenným programom, s ktorými bude ovládanie kúrenia extrémne jednoduché.

 

Viac  

Odporúčame

Lokalizácia tepelných strát

 

Stavebníctvo kladie na termovízne kamery veľmi vysoké nároky. Základnou aplikáciou je posúdenie kvality tepelnej izolácie v budovách, lokalizácia tepelných mostov, trhlín v konštrukcii budov, riadenie prevádzky vzduchotechniky, klimatizácia a vykurovanie. Conrad ponúka aj termovízne kamery so širokouhlým objektívom špecializované na stavebné práce, ktoré v prípade vysokých, širokých alebo blízko seba stojacich budov skrátia dobu merania a prípravy reportov.

 

Viac  

 

Odporúčame

Štartovacie sady Smart Home

 

 

Moderné technológie sú prítomné v každej oblasti života, čo znamená, že osvetlenie a vykurovanie domácností alebo pracovísk je možné tiež automatizovať. Používajte energeticky úsporné systémy a zariadenia Smart Home, ktoré môžete centrálne spravovať. Inteligentné systémy ako Finder YESLY vám umožnia ovládať osvetlenie, elektrické žalúzie, rolety a mnoho ďalšieho vo vašej domácnosti prostredníctvom smartfónu. Zabraňujú plytvaniu elektrinou a môžu byť inštalované v jednotlivých miestnostiach aj celých budovách.

 

Viac  

Odporúčame

Batérie aj akumulátory

 

Dnes je ťažké si predstaviť fungovanie mnohých každodenných zariadení bez batérií alebo akumulátorov. Vyberte si dobíjacie batérie alebo batérie v mnohých obľúbených štandardoch: batérie AA, AAA, 9 V aj špeciálne batérie, ktoré doplnia vaše zariadenie o stabilný a účinný zdroj energie. Batérie používané v UPS sú zásobníkmi energie. Budú chrániť okrem iného: PC, pracovné stanice, komunikačné zariadenia a pokladničné terminály.

 

Viac  

 

Odporúčame

Úspora vody

 

 

Chcete sa starať o životné prostredie a znižovať účty? Vyberajte teda produkty, ktoré pomáhajú znížiť spotrebu vody. Riadenie zavlažovania, hydrofory a inteligentné záhradné zariadenia vám môžu pomôcť ušetriť vodu. Ešte viac možností získate, ak na zalievanie rastlín použijete dažďovú vodu prípadne vodu zo studne. Možností je mnoho. Nechajte sa prekvapiť!

 

Viac  

Odporúčame

Objavte viac