Důležité informace - IDEME NAPLNO!
WunderBar

WunderBar
Ponorte sa do vývoja
Android a iOS aplikácií

Štartovacia sada bezdrôtových modulov WunderBar IoT (Internet of Things) obsahuje celkom šesť bezdrôtových modulov a jeden centrálny modul. Jednotlivé moduly sú v skutočnosti malé chytré senzory, ktoré s centrálnym modulom komunikujú bezdrôtovo cez Bluetooth. Bezdrôtová technológia BLE (Bluetooth Low Energy) dovoľuje modulom navzájom komunikovať bez prepájania vodičov a pri veľmi nízkej spotrebe.


» Prejsť na produkt
» Výrobca relayr
WunderBar

Technické údaje

Systém WunderBar je dodávaný vo forme jednej dosky plošných spojov obsahujúcej všetky moduly. Jednotlivé moduly je možné od hlavnej dosky oddeliť. Každý samostatný modul je nutné napájať - zo spodnej strany sa nachádza slot pre jednu gombíkovú batériu. Napájanie hlavného modulu je riešené USB portom na bočnej strane. Technológia BLE automaticky aktivuje komunikačné rozhranie medzi modulom a riadiacou doskou.

WunderBar

Moduly v sade:

 1. Modul teplomer/vlhkomer
 2. Modul merací intenzitu svetla
 3. Akcelometer a gyroskop
 4. Detektor hluku
 5. IR vysielač
 6. Modul vybavený 4-pólovým konektorom pre ľubovoľné pripojenie ďalšieho senzora od Speedstudio 2 GPIOs / I2C alebo UART (3,3 - 5 V)

Jednotlivé moduly je možné vďaka malej veľkosti ľubovoľne umiestniť. Vždy však musí byť v dosahu hlavnej jednotky.

WunderBar
WunderBar

Hlavný modul

 • Jadro mikrokontroléra Freescale série Kinetis, 32-bitový ARM Cortex M4 s inštrukciami DSP MK24FN1M0VDC12
  - Taktovacia frekvencia: 120 MHz
  - Flash: 1024 kB
  - SRAM: 250 kB
 • Wi-Fi modul: Gainspan GS1500M: IEEE 802.11b /g/n, WPA/WPA2, plná podpora protokolu TCP/IP s SSL/TLS
 • Bluetooth modul Nordic nRF51822 BLE (ARM® Cortex™ -M0, Bluetooth 4.0)
 • Vstup/výstup: 12 prístupných GPIO spájkovacích konektorov, vrátane SPI, I2C, TWI, UART, ADC
 • Napájanie: 3,3 V regulátor vrátane Li-Ion/Li-Pol nabíjačky
 • Full-speed USB radič s OTG
 • 32 kHz kryštálový oscilátor

Mini moduly

 • SoC: Nordic nRF51822 BLE (ARM® Cortex™ -M0, Bluetooth 4.0)
  o Frekvencia: 16 MHz
  o RAM: 16 KB
  o Flash: 256 KB
 • IO: 8 prístupných GPIO spájkovacích konektorov, vrátane SPI, I2C, TWI, UART, ADC.
 • 32 kHz kryštálový oscilátor
 • Moduly:
WunderBar

Súčasť dodávky

WunderBar
» Prejsť na produkt
WunderBar

IoT (Internet of Things)

IoT je novodobé označenie pre vzájomné prepojovanie veľkého množstva elektronických zariadení tak, aby navzájom komunikovali a vytvárali veľkú inteligentnú sieť. IoT môže človeku v celej rade situácií zjednodušiť život - nejde už len o priemyselné riešenie, ale aj o jednoduché užívateľsky dostupné riešenie. Umožňuje rýchle ovládanie, presnú reguláciu a jednoduchý prenos informácií.

Elektronické zariadenia už dnes môžu voľne pristupovať do siete Internet a sprostredkovávať celú radu informácií. Na ich základe sa potom samy rozhodujú, konfigurujú a plnia praktické úlohy. IoT mení pohľad na svet a umožňuje, na prvý pohľad jednoduchým zariadeniam, riešiť zložitejšie úlohy.

Celá sieť IoT má spoločný jeden centrálny bod (hlavnú jednotku), zakladá na niekoľkých aspektoch - na bezdrôtovom spájaní, mikro-mechanických systémoch (MEMS) a na prístupe do siete Internet. Ak uvážime, že v celej rade situácií nám budú pomocníkmi chytré systémy IoT, akým je napr. WunderBar, môžeme si byť istí, že za niekoľko rokov neustáleho zdokonaľovania domácnosti budeme ovládať a mať prehľad o desiatkach zariadení dokonca aj v rámci jednej miestnosti.

Už napríklad taká obývacia miestnosť je miestom, kde by (r)evolúcie mala začať. Jedna centrálna jednotka môže plniť funkcie od sledovania spotreby a diaľkového vypínania elektroniky, až po reguláciu teploty a stráženie majetku. Pokiaľ bude všetko súčasťou IoT, môžete so svojou domácnosťou takto komunikovať napríklad z opačného konca Zeme, teda ak vy sami budete pripojení k Internetu.

Nie je vôbec tajomstvom, že svet je možné riadiť cez Internet. Staňte sa súčasťou komunity nezávislých vývojárov, vstúpte do sveta veľkej siete! Nastavte senzory, zaznamenávajte dáta a sledujete ich na diaľku.


» Prejsť na produkt

O firme relayr

Relayr je berlínskym Start-upom, ktorý sa špecializuje na technológie IoT.

Spoluzakladateľ a riaditeľ produktového oddelenia relayru Jackson Bond hovorí: "Už na začiatku roka 2013 sme chceli dať svetu k dispozícii IoT cloudovú platformu. Ostatne sme si ale neboli úplne istí, ktorá marketingová stratégia by pre to fungovala. Vertikálne? A ak by fungovala, na ktorú časť priemyselného odvetvia by sme sa potom mali zamerať? Automatizácia stavieb? Zdravotníctvo? Logistika? Rovnako by to znamenalo, že by sme sa v danej oblasti museli špecializovať natoľko, aby sme ponúkli niečo skutočne prínosné. Vrátime sa na začiatok - nebolo by horizontálne marketingové poňatie lepšie? Niečo, čo by uspokojilo vývojárov v celom spektre všetkých odvetví? Práve tu sa zrodila myšlienka zostaviť WunderBar, jednoduchú sadu pre začínajúcich i pokročilých vývojárov."


» Prejsť na produkt

WunderBar

Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Conrad Electronic