Diaľková správa a priemyselný Ethernet

Vďaka diaľkovej správe si udržíte prehľad a ušetríte zdroje. Chyby sú spoľahlivo rozpoznané na diaľku a v závislosti od použitia môžu byť neodkladne opravené. Všetko na diaľku a bez drahého a časovo náročného cestovania sem a tam.

Aby boli dáta dostupné v reálnom čase, je na mieste nevyhnutné príslušné káblové prepojenie a prenos signálov. Pre mnohé aplikácie je nutný priemyselný Ethernet. Ten sa od bežného Ethernetu líši vyššou prenosovou rýchlosťou, rozšírenou komunikáciou na úrovni vedenia, riadenia a senzoriky. Navyše sú komponenty robustnejšie a menej náchylné na znečistenie.


 

Diaľkový prístup a diaľková správa

Riešenia Ewon ponúkajú viacvrstvové bezpečnostné využitie, sú certifikované podľa ISO 27001, skúšané NVISO a majú plne integrované IT bezpečnostné štandardy.

Zachovajte si prehľad

Z dôvodu obmedzenia cestovania v dobe koronavírovej pandémie nadobúdajú riešenia pre diaľkovú správu väčší význam než kedykoľvek predtým nielen u konštruktérov strojov, ale aj u prevádzkovateľov zariadení.

Vďaka efektívnemu a trvalo udržateľnému riešeniu diaľkovej správy od firmy Ewon môžete vytvoriť jednoduché a bezpečné spojenie VPN u každého PLC – kedykoľvek chcete a kdekoľvek si prajete. Vďaka tomu získajú konštruktéri strojov a ich používatelia rýchly prístup k stavovým informáciám, rovnako ako prehľad o ich strojoch. Na niekoľko málo kliknutí si môžete vyvolať dáta v reálnom čase z PLC alebo HMI, tak aby mohli byť chyby rýchlo opravené a bez prítomnosti priamo na mieste.

Dôležité kľúčové ukazovatele vašich stojov a zariadení je možné monitorovať a analyzovať, tak aby bolo možné reagovať proaktívne a vykonávať napríklad prediktívnu údržbu. Prostredníctvom lokálneho cloudového dashboardu môžete pristupovať k celému radu užitočných kľúčových ukazovateľov, vďaka ktorým je možné prijímať ešte fundovanejšie rozhodnutia. Pokiaľ je nutný zásah, sú vydané alarmové hlásenia.

Ewon routery

Priemyselná dátová komunikácia od firmy LAPP

 

Správne riešenie pre každú aplikáciu

Už dnes vedie digitalizácia k neustálemu zväčšovaniu objemu dát vo výrobných halách.

Vďaka tomu Ethernet, ktorý sa už stal štandardom v prostredí kancelárií, nadobúda na význame aj v priemyselnej oblasti. Výzva pre priemyselné dátové vedenia spočíva v tom, ako garantovať spoľahlivé, ale stále vyššie toky dát v drsnom priemyselnom prostredí.

Vedenia sú často miliónkrát ohýbané vo vlečných reťazcoch alebo sú vystavované agresívnym médiám či vysokým teplotám.

Vďaka zapojeniu procesov automatizácie u našich zákazníkov sme neustále nútení nachádzať inovatívne prístupy pri riešení ich najdôležitejších budúcich výziev. Preto našim zákazníkom ponúkame veľký výber komponentov a systémových riešení pre automatizáciu tovární, budov a procesov.

Riešenie techniky automatizácie od spoločnosti LAPP zahŕňa kompletné systémy kabeláže a pripojenia pre sieťové prepojenie úrovne senzorov, akčných členov a riadenia až po systémy kontroly toku tovaru.

 

Zbernicové káble Nekonfekcionované sieťové káble

Priemyselná automatizácia LAPP

Spoľahlivý prenos dát

 

Prepojenie súčastí priemyselných zariadení je prítomné takmer vo všetkých segmentoch trhu. Cieľom pritom je spoľahlivo, jednoducho a efektívne realizovať dátovú komunikáciu a konfiguráciu komponentov automatizačnej techniky od prevádzkovej úrovne až po úroveň vedenia.

Komponenty Weidmüller sú perfektným riešením prepojenia pre dátovú komunikáciu medzi zariadeniami, ktoré komunikujú cez Ethernet. Disponujú rôznymi vlastnosťami a certifikáciami, takže sa optimálne hodia pre celú radu priemyselných aplikácií.

 

Spoľahlivý prenos dát

EcoLine Unmanaged Switches

Unmanaged Switches rady EcoLine sa vyznačujú veľkou variabilitou a vysokou hospodárnosťou. Môžu byť používané v širokom rozmedzí teplôt od –40°C do +75°C, čo umožňuje prevádzku ako v rámci výrobných zariadení, tak aj v prevádzke.

  • Priestorovo úsporné vďaka kompaktnej veľkosti
  • Flexibilné a perspektívne vďaka slotom SFP
  • Spoľahlivý a robustný design

 

Sieťové switche

Servisné rozhranie FrontCom® & Outlets

Ethernetová prepojovacia technika poskytuje optimálne riešenie pre infraštruktúru vášho stroja alebo zariadenia. Pokrýva celé spektrum potrebných aplikácií: Konektory RJ45 & USB, nosné lišty alebo servisné rozhranie, všetko z jedného zdroja.

Servisné rozhranie FrontCom® Micro je ideálne pre prístup k dátam cez RJ45 alebo USB, FrontCom® Vario integruje hneď niekoľko funkcií v jednom systéme. Vhodná kombinácia je zvolená jednoducho z najrôznejších dátových, signálnych a napájacích modulov.

Konektory