Kalibračná služba

Bez ohľadu na to, či požadujete kalibráciu podľa DIN EN ISO 9001:2015 alebo podľa DIN EN ISO/IEC 17025:2018  (laboratórium akreditované DAkkS), v spoločnosti Conrad vykonávame vo vlastnom kalibračnom laboratóriu a taktiež prostredníctvom nášho partnera Testo Industrial Services kalibrácie viac ako 30 skupín zariadení a viac ako 100 meraných veličín, nezávisle na výrobcovi. Celkovo ponúkame v našom e-shope niekoľko tisíc meracích prístrojov, na ktoré sa vzťahujú obe tieto varianty kalibrácie.

Náš záväzok

Samozrejme vždy poskytujeme najaktuálnejší certifikát. Po objednaní je okamžite vykonaná kalibrácia a dodávka prebieha maximálne do 7 dní v prípade normy DIN EN ISO 9001:2015, resp. 12 dní v prípade normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (prostredníctvom laboratória akreditovaného DAkkS). Naši špičkoví predajcovia značky Voltcraft dodávajú kalibracie vďaka nášmu laboratóriu, podľa normy DIN EN ISO 9001:2015 dokonca už počas 24 hodín.

Vopred kalibrované produkty

U takmer každého meracieho prístroja nájdete v e-shope oba varianty kalibrácie. Objednáte si súbežne priamo požadovaný produkt vo verzii kalibrácie, ktorú potrebujete. My následne spustíme proces kalibrácie a vy v priebehu niekoľkých dní obdržíte čerstvo kalibrovaný prístroj spoločne s certifikátom o kalibrácii.

Objavujte vopred kalibrované produkty Conrad »

Varianty kalibrácie v laboratóriu

Výsledky kalibrace a všechny potřebné informace jsou zdokumentovány v certifikátu o kalibraci. V zásadě rozlišujeme mezi kalibrací podle normy DIN EN ISO 9001:2015 a podle normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (laboratoř akreditovaná DAkkS)

Certifikát podľa normy DIN EN ISO / IEC 17025: 2018 (laboratórium akreditované DAkkS)

Už niekoľko rokov pracujú akreditované laboratória pod dohľadom Nemeckej akreditačnej kancelárie (DAkkS). Táto akreditačná kancelária funguje ako predĺžená ruka štátu, ktorá zabezpečuje kvalitu a spoľahlivosť v priemyselnom meraní. Výsledky kalibrácie dosiahnuté v týchto laboratóriách sa vyznačujú najvyššou možnou spoľahlivosťou a sú právne záväzné. Vďaka medzinárodným dohodám a celosvetovo platným štandardom pre akreditáciu DIN EN ISO/IEC 17025:2018 sú medzinárodne uznávané a platné. Pre všetkých užívateľov meracích prístrojov, ktorí vyžadujú obzvlášť vysokú mieru bezpečnosti, presnosti a spoľahlivosti, sú certifikáty DAkkS (z laboratória akreditovaného DAkkS) ideálnym riešením. Certifikáty DAkkS (z laboratória akreditovaného DAkkS) sú často opatrené skúšobnými prostriedkami z nasledujúcich oblastí:

 • Závodné a prevádzkové normy

 • Expertízy

 • Distribučné body

 • Skúšobné laboratóriá

 • VDA

 • HACCP


Certifikát podľa normy DIN EN ISO 9001: 2015

Už od roku 1987 prechádzajú certifikáciou systémy zabezpečenia kvality priemyselných podnikov a neskôr sa pridali aj poskytovatelia služieb, banky, poisťovne, maloobchod, nemocnice atď. Navyše existujú ďalšie špecifické zákony, normy a smernice pre farmáciu (CFR, GMP), potravinársky priemysel (HACCP) a výrobu automobilov (VDA, QS9000, ISO TS 16949). Pre všetky tieto smernice a normy je nenahraditeľné zavedenie manažmentu skúšobných prostriedkov a starostlivosť o ne, vrátane kalibrácie. Certifikáty ISO podľa Testo Industrial Services sú cenovo výhodnejšou alternatívou k certifikátom o kalibrácii DAkkS. Spĺňajú požiadavky nasledujúcich noriem:

 • ISO 9000:2000

 • ISO 10012-1

 • GMP

 • DFR

 • VDA

 • QS9000

 • IATF 16949

 • HACCP

Články, které by vás mohly zajímat

Kalibrácia - definícia, návod a význam

Autor: Conrad Electronic, 3. jún 2021

Pri ponukách digitálnych multimetrov, osciloskopov alebo tiež sieťových zdrojov, medzi ich vlastnosťami často čítame, že sú "kalibrované". Kalibrované prevedenia sú spravidla tiež o niečo drahšie ako rovnaké produkty bez kalibrácie.