Sťahovacie pásky a spojovacie prvky HellermannTyton spĺňajú najvyššie medzinárodné štandardy kvality a pevnosti materiálu.

Spoločnosť HellermannTyton sa môže pochváliť jednou z najširších ponúk spojovacích a upevňovacích káblových prvkov, či už sa jedná o sťahovacie pásky z ocele, pásky s vnútorným ozubením, pásky so zvýšenou odolnosťou proti ohybu, odľahčené pásky či inovatívne spojky z nerezovej ocele zaisťujúce maximálnu pevnosť uchytenia.

Přednosti produktů

RELICON Religel Clear - 2-zložkový silikónový gél

Prednosti:

✔ vynikajúca tekutosť,
✔ flexibilita vďaka možnosti odberu menšieho množstva,
✔ zmiešavací pomer 1: 1,
✔ po vytvrdnutí kryštalicky číry, elastický, tlmiací vibrácie,
✔ možnosť odstránenia bezo zvyškov.

Zobraziť produkt »

Sťahovacia káblová páska s RFID - označenie a upevnenie v jednom kroku

Prednosti:

✔ integrovaný NF/HF transpondér,
✔ rýchla a presná inventarizácia,
✔ digitálny záznam.

Zobraziť produkt »

RELICON - technológia pre zalievacie živice a gély pre vytváranie spoľahlivých spojov v krajine

Prednosti:

✔ liate živice a gély,
✔ veľmi kvalitné materiály,
✔ rýchla a bezpečná montáž,
✔ ochrana proti prenikaniu prachu a vlhkosti.

Zobraziť produkt »

 

Doporučené produkty

 

Rozsiahla ponuka produktov HellermannTyton:

Sťahovacie káblové pásky a upevňovacie prvky

Sťahovacie káblové pásky a upevňovacie prvky firmy HellermannTyton spĺňajú tie najprísnejšie medzinárodné kvalitatívne a skúšobné štandardy a sú čo sa týka materiálovej odolnosti, úplne ukážkové. Sú dodávané v rôznych prevedeniach, dĺžkach a farbách a z rôznych materiálov. Či už sa jedná o sťahovacie káblové pásky s vnútorným alebo vonkajším ozubením, demontovateľné sťahovacie pásky, sťahovacie pásky kombinované s inovatívnymi upevňovacími prvkami alebo sťahovacie pásky z nerezovej ocele pre maximálnu pevnosť, HellermannTyton ponúka jeden z najširších sortimentov výrobkov pre viazanie káblov a ich upevňovanie.

Sťahovacie káblové pásky s vnútorným ozubením

Plastové sťahovacie pásky sa výborne hodia pre zväzovanie a upevňovanie káblov, vedení a hadíc.

Sťahovacie káblové pásky s vonkajším ozubením

Vhodné najmä pre zväzovanie a upevňovanie citlivých prvkov.

Sťahovacie káblové pásky demontovateľné

S demontovateľnými sťahovacími páskami sa pracuje ľahko a ponúka optimálne riešenie pre dočasné upevnenie.

Sťahovacie káblové pásky bez ozubenia

Stabilné káblové pásky bez ozubenia z rady KR a EL-TY ponúkajú vysokú pevnosť zväzku a sú vhodné pre káble a vedenia s veľkým priemerom.

Káblové spony s pásikom

Káblové pásky pre priame upevnenie sa vyznačujú jednoduchou manipuláciou pri zväzovaní a upevňovaní káblov a vedení v jednej pracovnej operácii.

Sťahovacie káblové pásky z ušľachtilej ocele

Zvlášť vhodné pre vonkajšie použitie - sťahovacie káblové pásky z ušľachtilej ocele majú vynikajúcu chemickú odolnosť a vysokú pevnosť.

Príchytka pre sťahovacie pásky

Upevňované skrutky, samolepiace alebo bez lepidla - príchytky pre sťahovacie káblové pásky majú univerzálne použitie.

Káblové svorné spony

Vyvinuté pre priame upevnenie k otvorom alebo hranám.

Spony a Snapper

Materiál plast alebo hliník, často sú vybavené aj ochranným profilom a obmedzovačom ťahu.

 

Ochranné hadice

Výrobky firmy HellermannTyton pre ochranu káblov zaručujú maximálnu kvalitu a bezpečnosť, mimo toho prinášajú zákazníkom a užívateľom systémové riešenia. Materiálové variácie výrobkov siahajú od kvalitných plastových a kovových ochranných hadíc cez špirálové hadice až po opakovane uzatvárateľné textilné chrániče.

Flexibilná ochrana káblov a skrutkové spoje série HelaGuard

Množstvom plastových a kovových hadíc v rôznych prevedeniach a priemeroch pokrýva HellermannTyton všetky potreby. Séria produktov HelaGuard zahŕňa aj vhodné šróbenie s rôznym tvarom, druhom závitu a triedou IP, spony, spojky, zaisťovacie matice, tesniace podložky, uzávery a konvertory, všetky tieto diely sú perfektne prispôsobené pre max. Ochranu vedenia.

Helawrap káblový organizér

Ideálne riešenie pre zväzovanie, ochranu a upevňovanie káblov a vedení v kancelárskej oblasti. Preťahovací nástroj Helawrap umožňuje rýchle a jednoduché spájanie káblov a vedení do zväzkov - ako u zipsu. S využitím príslušenstva je možné upevniť systém Helawrap k stolom a skriniam.

Zväzovacie špirály pre ochranu káblov

Dodávané v rôznych veľkostiach, farbách a materiálovom prevedení.

Ochranné oplety

Ochranné oplety na ochranu káblov proti oderu z polyamidu 6.6 (PA66) a polyesteru (PET, PBT) aj v kombinácii s pocínovanej medi pre odtienenie v rámci EMC. Samouzatvárateľné textilné oplety Helagaine Twist-In sú optimálne vhodné na ochranu už inštalovaných káblov a vedenie pred oderom.

Chránič hrán

EdgeGuard z polyvinylchloridu (PVC) pre použitie na rovných hranách plechu a chránič hrán Flexiform z polyetylénu (PE), polyamidu (PA) alebo polytetrafluóretylénu (PTFE) pre použitie na hranách otvorov v plechu.

Priechodky

Priechodky, ochrana proti zlomeniu, chráničky, zátky a uhlové priechodky pre celú radu priemerov a aplikácií.

Držiaky káblových zväzkov pre rozvádzače a rozvodne

Káblové kanály z PVC vrátane príslušenstva pre upevňovanie kanálov a nosných líšt.

 

Priemyselné označenie

Označenie káblov a vedení

Zmršťovacie návleky, laminované etikety, zásobníky etikiet RiteOn, označovacie návleky, označovacie spony a spojky, držiaky označenia Helafix.

Označenie rozvádzačov a ovládacích prvkov

Etikety z vinylu (PVC), polyetylénu (PE), polyesteru (PET) a potiahnuté bavlnené tkaniny pre potlač termotransferovými a laserovými tlačiarňami aj pre manuálne popisovanie káblov pomocou značkovačov, etikety pre označenie káblov v rozvádzačoch, na spínacích prístrojoch, v prevádzkových prostriedkoch a radových svorkách.

Priemyselné etikety

Optimalizované etikety pre vytváranie typových štítkov a označovanie komponentov z polyesteru (PET), vinylu (PVC) a materiálov znemožňujúcich falzifikácii pre potlač termotransferovými a laserovými tlačiarňami, nekonečné materiály s flexibilným použitím pre označenie ložísk, potrubia a vedenia, etikety pre priemyselné označenie elektronických dielov a dosiek tlačených spojov, etikety pre tvorbu typových štítkov, snímateľné dočasné značenie, inventarizačné označenie, značenie ložísk, potrubia a vedenia.

Priemyselné označenie znemožňujúce neoprávnenú manipuláciu

Riešenie priemyselného označenia znemožňujúceho neoprávnenú manipuláciu s etiketami pre termotransferovú tlač inventarizačného označenia, respektíve označenia pre platnosť záruky. Špeciálne typové štítky s ochranným laminátom pre použitie v automobilovom priemysle a výrobe ťahačov.

Priemyselné označenie pre extrémne podmienky

Produkty pre riešenie priemyselného označenia pri extrémnych okolitých podmienkach, ako sú označovacie systémy z nerezovej ocele a lamináty pre doplnkovú ochranu etikiet pred chemikáliami, vysokými teplotami alebo UV žiarením.

Systémy a softvér pre tlač priemyselného označenia

Termotransferové tlačiarne a farbiace pásky pre priemyselné označenie (napríklad potlač zmršťovacích hadíc, etikiet a označovacích štítkov). Softvér HellermannTyton TagPrint Pro pre tvorbu tlačových šablón pre termotransferové, laserové, atramentové a maticové tlačiarne.

 

Kliešte na sťahovacie pásky

HellermannTyton ponúka zákazníkom celú radu riešení pre efektívnu a čistú inštaláciu sťahovacích pások pomocou automatického a ručného náradia. Ergonomické náradie pre vykonávanie montážnych prác je preto pevnou súčasťou výrobného programu firmy HellermannTyton. Ponúkaná paleta pritom zasahuje od teplovzdušných pištolí s plynovým alebo elektrickým ohrevom až po optimalizované kliešte na sťahovacie pásky alebo rozťahovacie kliešte pre rôzne použitie.

Automatické zväzovacie systémy

Automatické zväzovacie systémy "AutoTools" sú elektricky poháňaným, plne automatickým náradím pre prácu so sťahovacími páskami v rôznych oblastiach použitia. Náradie AutoTool 2000 je vhodné pre priemer zväzku max. 20 mm, zatiaľ čo bezodpadový Auto Tool System 3080 môže vytvárať zväzky s priemerom až 80 mm.

Ručné náradie pre prácu so sťahovacími páskami

Od jednoduchého plastového náradia a klieští pre príležitostnú inštaláciu sťahovacích pások až po robustné kovové náradie a ergonomicky tvarované plastové náradie s nastaviteľnou silou ťahu pre najnáročnejšie aplikácie s vysokými nárokmi na kvalitu.

Náradie pre prácu s produktmi smršťovanými teplom a izolačnými hadicami

Elektrické teplovzdušné ventilátory a plynové teplovzdušné pištole pre prácu so zmršťovacími hadicami a tvarovkami.

Zmršťovacie hadice a bužírky

Od špeciálnych zmršťovacích tvaroviek cez samolepiace zmršťovacie hadice až po transparentné zmršťovacie hadice, ktoré ponechávajú nádpisy na izolovanom kábli stále čitateľné - HellermannTyton ponúka široký program výrobkov s univerzálnou ponukou v oblasti technológie zmršťovacích hadíc, všetky výrobky pritom plnia tie najprísnejšie medzinárodné štandardy. Každou novou zmršťovacou hadicou tak firma HellermannTyton stanovuje meradlá vo vzťahu k ochrane pred mechanickými, chemickými, elektrickými a všeobecne okolitými vplyvmi.

Teplom zmršťované hadice a bužírky

Zmršťovacia hadica pre zaistenie izolácie alebo mechanickej ochrany. Tenko, až hrubostenné zmršťovacie hadice, s vnútorným lepidlom alebo bez neho, s rôznym pomerom zmrštenia od 2:1 do 6:1 ponúka optimálne riešenie pre každú oblasť použitia. Materiálová ponuka zahŕňa polyolefín (PEX), elastomer (PES), fluoropolymérmi (FPM), Polyvinylidénfluorid (PVDF) a polytetrafluoretylen (PTFE).

Teplom zmršťované tvarovky

Zmršťovacie tvarovky a koncovky Helashrink s vnútorným lepidlom alebo bez neho.

Izolačné hadice

Priechodky a izolácia pre ochranu proti zlomeniu kábla z materiálov, ako sú Chloroprén (CR), polyvinylchlorid (PVC), polyolefín (PO) alebo silikón (SI) a montážne pomôcky Hellerine.

 

Elektroinštalačný materiál

Cieľom u všetkých výrobkov v oblasti inštalačnej techniky je zaistenie rýchlejšej a jednoduchšej práce pri zachovaní maximálnej kvality a bezpečnosti. Firma HellermannTyton ponúka úplný sortiment technických lepiacich pások z celej rady rôznych materiálov pre všetky činnosti súvisiace so zväzovaním, izolovaním a označovaním káblov. Do portfólia v oblasti inštalačnej techniky patrí okrem toho aj spojovacie svorky, dištančné podložky a premyslený káblový inštalačný systém Cable Scout+.

Svorky HelaCon

Vďaka kompaktnému dizajnu sa hodia HelaCon Easy najmä pre spoje káblov v stiesnených priestoroch. HelaCon Lux sú vhodné pre drôty a flexibilné lanka pri inštalácii osvetlenia. Inovatívna technológia s dvojitou pružinou u svorky HelaCon Plus sa hodí najmä tam, kde je požadovaná ľahká manipulácia pri súčasných vysokých nárokoch na spoľahlivosť spojov, ako je tomu napríklad u domových inštalácií.

SpotClip ochrana káblov u podhľadových svetiel

SpotClip je novo vyvinutý produkt z oblasti inštalačnej techniky pre montáž svetiel a zaisťuje dodržanie bezpečnej vzdialenosti medzi svetlom a izoláciou pripojeného kábla.

Cable Scout+ káblový inštalačný systém

Cable Scout+ je multifunkčné náradie na profesionálnu inštaláciu káblov, ktoré umožňuje rýchle ukladanie káblov aj za tých najťažších podmienok. Firma HellermannTyton ponúka štyri rôzne sady prispôsobené rôznym inštalačným podmienkam a širokú paletu inovatívneho príslušenstva.

Technické lepiace pásky

HelaTape ponúka široký sortiment technických lepiacich pások pre izolovanie a viazanie káblov a vedení. Izolačné pásky z PVC pre nízke napätie sú dodávané v rôznych farbách a rozmeroch. Samozvariteľné lepiace pásky na báze kaučuku sa výborne hodí pre izolovanie káblov a spojov od nízkeho až po vysoké napätie. Textilné pásky s rôznymi farbami a rozmery sú univerzálne použiteľné, zvlášť odolné proti pretrhnutiu a je možné ich ľahko popisovať.

 

Silný tím pre absolútne špičkový výkon

Ani domáceho majstra by nenapadlo, aby pre každú prácu v dome používal rovnaké skrutky, o odborníkoch nehovoriac. Prečo by teda mali elektrikári používať jeden typ elektrikárske lepiacej pásky, keď sa okolité podmienky u jednotlivých inštalácií tak výrazne líšia? Nemusí. Pretože rada HelaTape firmy HellermannTyton je tou jedinou, ktorá ponúka vhodnú lepiacu pásku skutočne pre akúkoľvek výzvu. Silný tím pre absolútne špičkový výkon.

HelaTape Flex 15 - absolútny univerzál v tíme

Vysoká flexibilita pri súčasnej vysokej lepiacej sile pre mechanické a elektrické aplikácie. Tri rôzne šírky, až jedenásť rôznych farieb a nespočetne možností použitia.

HelaTape Flex 1000+ Premium - cool typ

Aj pri teplotách pod bodom mrazu zostáva samolepiaca páska elastická a práca s ňou je ľahká. Špecialista na primárnu izoláciu káblov. A pre ešte náročnejšie úlohy: HelaTape Flex 2000+ Premium. Pri hrúbke 0,21 mm namiesto obvyklých 0,18 mm ponúka vyššiu mechanickú a elektrickú ochranu.

HelaTape Flex (20, 23, 40) - ťahúň

Jeho údelom je extrémne vysoké mechanické zaťaženie. To je mimo iného možné vďaka použitiu zvlášť silného lepidla. V závislosti na hrúbke pásky (0,20; 0,23 alebo 0,40 mm), nie je problémom ani rýchle vytvorenie potrebnej vrstvy.

HelaTape Wrap 25 - obranca

Ponúka ochranu pred koróziou a UV žiarením, napadnutím plesňami alebo baktériami, a samozrejme aj pred mechanickými a elektrickými vplyvmi. S šírkou od 2,5 do 10 cm je ideálna pre ovinutie potrubia a vedenia, bez ohľadu na to, či sú uložené vo vonkajšom prostredí alebo v krajine.

HelaTape Shield 310 - typ pre vysoké napätie

Zaisťuje tienenie spojov a odbočiek vedenia vysokého napätia. Vďaka samosvařitelnosti a maximálnej vodivosti sa hodí pre opravu tieniacich opletov a pre tienenie všeobecne.

HelaTape Shield 320 - vnúti svoju hru každému protihráči

Adaptabilné pásky s medeným pletivom je možné používať ako opláštenie, ponúka vynikajúce kovové tienenie a po vytvarovaní si zachováva nový tvar.

HelaTape Power (600, 750, 800, 810, 820, 900) - šesť verzií pre každého protivníka

Špecialisti pre nízke, stredné a vysoké napätie medzi 600 a 138.000 volty. Bez ohľadu na to, aký silný je súper - vzduch, voda, korózie, ozón a UV žiarenie nemajú žiadnu šancu.

A pre zaistenie tribún: HelaTape Tex

Textilná páska, ktorá je v pozdĺžnom smere extrémne odolná proti roztrhnutiu a v priečnom smere je možné ju ľahko odtrhávať. S dobrou popisovatelností, odolná voči poveternostným vplyvom a starnutiu, odpudzujúce vodu - nevyhnutnosť pri stavbe tribún.

 

Celý tím pochopiteľne spĺňa požiadavky RoHS, a to v kvalite, na akú ste u firmy HellermannTyton zvyknutí. Jeden z popredných svetových špecialistov na všetko okolo káblov ponúka nielen u lepiacich pások širšiu škálu riešení ako ostatní dodávatelia.

Aj v oblasti viazania káblov, upevňovania a zmršťovania teplom hrajú tímy firmy HellermannTyton Champions League.