Bez ohľadu na to, či požadujete kalibráciu podľa DIN EN ISO 9001:2015 alebo podľa DIN EN ISO/IEC 17025:2018  (laboratórium akreditované DAkkS), v spoločnosti Conrad vykonávame vo vlastnom kalibračnom laboratóriu a taktiež prostredníctvom nášho partnera Testo Industrial Services kalibrácie viac ako 30 skupín zariadení a viac ako 100 meraných veličín, nezávisle na výrobcovi. Celkovo ponúkame v našom e-shope niekoľko tisíc meracích prístrojov, na ktoré sa vzťahujú obe tieto varianty kalibrácie.

  

Náš záväzok

Samozrejme vždy poskytujeme najaktuálnejší certifikát. Po objednaní je okamžite vykonaná kalibrácia a dodávka prebieha maximálne do 7 dní v prípade normyDIN EN ISO 9001:2015, resp. 12 dní v prípade normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (prostredníctvom laboratória akreditovaného DAkkS). Naši špičkoví predajcovia značky Voltcraft dodávajú kalibracie vďaka nášmu laboratóriu, podľa normy DIN EN ISO 9001:2015 dokonca už počas 24 hodín.

  

Vopred kalibrované produkty

U takmer každého meracieho prístroja nájdete v e-shope oba varianty kalibrácie. Objednáte si súbežne priamo požadovaný produkt vo verzii kalibrácie, ktorú potrebujete. My následne spustíme proces kalibrácie a vy v priebehu niekoľkých dní obdržíte čerstvo kalibrovaný prístroj spoločne s certifikátom o kalibrácii.

Objavujte vopred kalibrované produkty Conrad »

 

 

 

Varianty kalibrácie v laboratóriu

Výsledky kalibrácie a všetky potrebné informácie sú zdokumentované v certifikáte o kalibrácii. V zásade rozlišujeme medzi kalibráciou podľa normy DIN EN ISO 9001:2015 a podľa normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (laboratórium akreditované DAkkS).

Certifikát podľa normy DIN EN ISO / IEC 17025: 2018 (laboratórium akreditované DAkkS)

Už niekoľko rokov pracujú akreditované laboratória pod dohľadom Nemeckej akreditačnej kancelárie (DAkkS). Táto akreditačná kancelária funguje ako predĺžená ruka štátu, ktorá zabezpečuje kvalitu a spoľahlivosť v priemyselnom meraní. Výsledky kalibrácie dosiahnuté v týchto laboratóriách sa vyznačujú najvyššou možnou spoľahlivosťou a sú právne záväzné. Vďaka medzinárodným dohodám a celosvetovo platným štandardom pre akreditáciu DIN EN ISO/IEC 17025:2018 sú medzinárodne uznávané a platné. Pre všetkých užívateľov meracích prístrojov, ktorí vyžadujú obzvlášť vysokú mieru bezpečnosti, presnosti a spoľahlivosti, sú certifikáty DAkkS (z laboratória akreditovaného DAkkS) ideálnym riešením. Certifikáty DAkkS (z laboratória akreditovaného DAkkS) sú často opatrené skúšobnými prostriedkami z nasledujúcich oblastí:

 Závodné a prevádzkové normy  Expertízy  Distribučné body  Skúšobné laboratóriá

 VDA

HACCP

 

 

 

Certifikát podľa normy DIN EN ISO 9001: 2015

Už od roku 1987 prechádzajú certifikáciou systémy zabezpečenia kvality priemyselných podnikov a neskôr sa pridali aj poskytovatelia služieb, banky, poisťovne, maloobchod, nemocnice atď. Navyše existujú ďalšie špecifické zákony, normy a smernice pre farmáciu (CFR, GMP), potravinársky priemysel (HACCP) a výrobu automobilov (VDA, QS9000, ISO TS 16949). Pre všetky tieto smernice a normy je nenahraditeľné zavedenie manažmentu skúšobných prostriedkov a starostlivosť o ne, vrátane kalibrácie. Certifikáty ISO podľa Testo Industrial Services sú cenovo výhodnejšou alternatívou k certifikátom o kalibrácii DAkkS. Spĺňajú požiadavky nasledujúcich noriem:

ISO 9000:2000  ISO 10012-1 GMP DFR VDA  QS9000

 ISO TS 16949

 HACCP

 

 

 

Upozornenie pre našich zákazníkov: Spoľahlivé výsledky merania vďaka kalibrácii z výroby

V rámci zabezpečenia kvality sú všetky nami dodávané meracie prístroje počas výroby kalibrované podľa závodných štandardov. Tým je zaistená vysoká kvalita a dodržanie tolerančných medzí tak, ako sú uvedené v technických parametroch návodu na obsluhu. Certifikát sa v tomto prípade nevystavuje.

 

Bola táto informácia užitočná?