Multimeter VOLTCRAFT VC891 VC-12884330 – Víťaz Red Dot Design Award

VC-891 je ručný multimeter, ktorý reprezentuje vlajkovú loď spoločnosti VOLTCRAFT v rámci novej generácie rady VC800. Ocenenie v rámci Red Dot Design Award, ktorá je vysoko prestížna a medzinárodne uznávaná súťaž. Jej založenie siaha až do roku 1955, kedy bola organizovaná nemeckou spoločnosťou Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Cieľom Red Dot Design Award je oceniť a odmeniť zaujímavý dizajn v rôznych kategóriách, vrátane produktového designu, designu v oblasti komunikácie a rôznych dizajnových konceptov.

  • Red Dot Design Award - Oscary za design

  • Digitálny multimeter VOLTCRAFT VC-891 – presný a ľahko ovládateľný univerzálny merací prístroj

  • Rozhranie Bluetooth®

  • Vizualizácia a archivácia dát

  • Personalizácia nastavenia a vysoká presnosť merania

  • Zabezpečenie merania

Red Dot Design Award – Alternatíva udeľovania Oskarov za dizajn vo svete techniky

Táto súťaž priťahuje účastníkov z celého sveta a to z radov dizajnérov, firiem a rôznych inštitúcií. Skupina nezávislých odborníkov hodnotí prihlásených účastníkov na základe niekoľkých kritérií, ako sú inovácie, funkcionalita, ergonómia, udržateľnosť a samozrejme aj estetika. Víťazi súťaže Red Dot Design Award získajú nielen uznanie za svoju prácu, ale zároveň môžu aj používať logo „Red Dot“, ktoré je vo svete dizajnu považované za symbol vysokej kvality a inovácie. Víťazné návrhy sú vystavované v Red Dot Design Museum, ktoré nájdete v nemeckom Essene a ktoré patrí medzi najväčšie múzea v oblasti dizajnu na celom svete. V rámci Red Dot Design Awards sa udeľujú celkom tri ocenenia: Produktový dizajn, dizajn v oblasti komunikácie a dizajnový koncept.

Multimeter VOLTCRAFT VC-891 od spoločnosti Conrad získal ocenenie v kategórii produktový dizajn. Tento merací prístroj je k dispozícii v továrenskom štandarde a s ISO kalibráciou, doloženou príslušným certifikátom.

Multimeter VOLTCRAFT VC-891 – Presný a veľmi jednoducho použiteľný univerzálny merací prístroj

Súťažná porota vyzdvihla to, že prenosný multimeter VOLTCRAFT VC-891 spĺňa vysoké štandardy na funkcionalitu a kvalitu. Tento prístroj dokáže zaujať svojim presným, bezpečným a hlavne jednoduchým ovládaním. Displej s vysokým rozlíšením a denným/nočným režimom umožňuje odčítanie presne nameraných hodnôt v rôznom spektre okolitého prostredia bez ohľadu na aktuálne svetelné podmienky. Merací prístroj je určený pre užívateľov, ktorí pri svojej každodennej práci kladú nároky na presnosť, pohodlie a moderné technológie. Vďaka mimoriadnej presnosti merania s až 60 000 digitálmi a základnou presnosťou merania ±0,03 % poskytuje tento multimeter rovnako užitočné služby ako pre remeselníkov, tak aj techniky v priemyselnom prostredí alebo pre náročné laboratórne aplikácie.

Novinka tohto modelu spočíva v použitej prelomovej magnetickej technológii, vďaka ktorej bude mať obsluha prístroja pri meraní vždy voľné obe ruky. Silné neodýmové magnety, zabudované vo vnútri prístroja, umožňujú spoľahlivé pripevnenie multimetra na kovové povrchy, ako sú napríklad dvere rozvádzača a iné predmety. Toto riešenie eliminuje nutnosť umiestnenia multimetra na rovnej ploche a umožňuje aj ďaleko efektívnejší a pohodlnejší spôsob merania.

Ďalšou nemenej dôležitou vlastnosťou multimetra VOLTCRAFT VC891 sú vysoko ohybné meracie káble. Tieto káble sú potiahnuté silikónom v dvoch vrstvách a vyznačujú sa zvýšenou flexibilitou vďaka použitiu extrémne tenkej štruktúry spletených vodičov, mechanicky spevnených pružnými a vysoko odolnými plastovými vláknami. Toto riešenie predstavuje spoločnosť VOLTCRAFT v sériovej výrobe u multimetrov vôbec po prvýkrát.

Sledovanie nameraných hodnôt zo vzdialeného prístupu

Multimeter VOLTCRAFT VC-891 je pokročilý merací prístroj, ktorý kombinuje funkcionalitu a moderné technológie a právom tak získava uznanie na trhu v oblasti meracích prístrojov. Vďaka bezdrôtovej komunikácii, prostredníctvom rozhrania Bluetooth® 4.0 sa dokáže pripojiť k mobilným zariadeniam, vybavených operačným systémom Android aj iOS a vďaka tomu tak môže obsluha multimetra veľmi jednoducho na displeji svojho smartfónu pohodlne odčítať výsledky merania. Meranie je tak možné vykonávať na neprístupných miestach, ako je napríklad motorový priestor alebo ovládacia skriňa a pritom sledovať výstupy merania na svojom telefóne.

Vizualizácia a archivácia dát

Multimeter VC-891 disponuje funkciou záznamu dát s prenosom do systému, napríklad do vášho smartfónu alebo tabletu. Výsledky merania môžete zobraziť v podobe grafu alebo v prehľadných tabuľkách. Táto možnosť výrazne uľahčuje neskoršiu analýzu s porovnávaním dát. Obsluha pritom môže sledovať výstupy merania až z troch multimetrov VC-891 súčasne, pričom každý multimeter je v grafickom zobrazení reprezentovaný inou farbou. Funkcia na archiváciu a export nameraných hodnôt tak poskytuje možnosť pre veľmi jednoduché ukladanie a zdieľanie výsledkov meraní.

Individuálne nastavenie a vysoká presnosť merania

Multimeter VOLTCRAFT VC891 poskytuje obsluhe možnosť konfigurácie systému prístroja. Individuálne je tak možné nastaviť napríklad požadovaný interval pre automatické vypnutie prístroja, intenzitu podsvietenia displeja a požadovaný výstup akustickej signalizácie. Multimeter umožňuje merať jednosmernú zložku striedavého napätia a naopak. Vďaka tomu poskytuje vysoko presné výsledky pri meraní aj v náročných aplikáciách. Funkcia „LoZ“ umožňuje okrem iného meranie striedavých napätí s nízkou vnútornou impedanciou pre maximálne potlačenie chýb počas merania.

Bezpečnosť pri meraní

Zaoblené hrany a dvoj-komponentové puzdro z mäkkej gumy poskytujú vysokú ochranu multimetra pred jeho mechanickým poškodením. Stabilitu prístroja počas merania navyše zvyšuje široká kontaktná plocha potiahnutá gumou. Multimeter VOLTCRAFT VC-891 je okrem toho vybavený LED svietidlom, ktoré uľahčuje orientáciu v tme a varovnými systémami, v prípade chyby obsluhy v dôsledku nesprávneho zapojenia meracích káblov.

Všetky meracie prístroje značky VOLTCRAFT sú vo výrobe podrobené kalibrácii, ktorá zaručuje uchovanie vysokej kvality a dodržanie požiadaviek stanovených v rámci aktuálne platných noriem. Všetky tieto vlastnosti tak prispeli k tomu, že práve multimeter VOLTCRAFT VC891 získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award, čo dokazuje jeho výnimočný dizajn a inovatívnosť v oblasti meracej technológie.