Poradca

Vývojové platformy, sady Arduino, Raspberry PI a ďalšie vývojové dosky pre pokročilých i začínajúcich programátorov. Vyberte si riešenie prispôsobené vašim potrebám a navrhujte bez obmedzenia vstavané systémy pre ovládanie vášho inteligentného domu alebo iných mechanizmov.

Vývojové sady a systémy - inteligentné riešenie na dosah ruky

Konštrukcia samostatných interaktívnych strojov by nebola možná bez systémov schopných vykonávať špecifické úlohy. Pre tento účel sa používajú vývojové systémy, tzn. systémy na jednej doske s mikrokontrolérom alebo mikroprocesorom. Zariadenia ako Arduino alebo Raspberry PI umožňujú návrhárom aplikácií začať okamžite, bez toho aby museli kupovať jednotlivé komponenty a vytvárať riadiacu jednotku od nuly. Vďaka vstavanému USB portu môžete tieto systémy programovať z osobného počítača.

V našom obchode nájdete veľké množstvo produktov pre komerčné, domáce a vzdelávacie aplikácie, vrátane originálnych základných dosiek od renomovaných výrobcov, adaptérov a rozširovacích výkonových modulov.

Aký je rozdiel medzi vývojovými doskami?

Vývojové dosky sú k dispozícii v mnohých variantoch. Každá z nich ponúkne mierne odlišné prevádzkové parametre, rôzny počet analógových alebo digitálnych vstupov a výstupov a konkrétnu veľkosť vstavanej pamäte Flash pre uloženie programu a pracovnej pamäti RAM. Tieto systémy môžete rozšíriť o ďalšie rozširujúce moduly, napr. LED obrazovku alebo zvoliť dosku so zabudovaným rozhraním USB, HDMI, WiFi, Bluetooth, Ethernet alebo čítačkou microSD kariet. Výhodou vývojových dosiek je ich malá veľkosť, vďaka ktorej sú energeticky efektívne a môžu riadiť prevádzku i malých mechanizmov.

Ako vybrať vývojovú dosku?

Rozhodnutie o výbere vývojovej dosky by malo byť učinené na základe požadovaných funkcií, ktoré chcete do zariadenia implementovať. Dosky na báze mikrokontroléra (napr. Arduino) sú navrhnuté pre riadenie motorov, senzorov alebo jednoduchých LCD obrazoviek. Na druhú stranu, projekty vyžadujúce spracovanie veľkého množstva informácií, napríklad video obrazu, môžu vyžadovať mikroprocesor (Raspberry PI, Banana PI). Užitočná môže byť aj ďalšie dokumentácia vysvetľujúca zásady použitia konkrétneho disku a softvéru dodávaného s ním.

Arduino - všestranné programovacie prostredie

Arduino je dostupná programovacia platforma pre vstavané systémy. Vďaka jednoduchému ovládaniu, veľkému výberu základných dosiek a periférnych modulov sa toto prostredie stalo jedným z najpopulárnejších vývojových riešení medzi návrhármi, domácimi majstrami i študentmi. V našom sortimente nájdete veľké množstvo populárnych verzií Arduino, vrátane UNO, DUE, Leonardo, Mega alebo Nano, ktoré sa od seba líšia počtom vstupov, výstupov a množstvom poskytovanej pamäte.

Čo môžete postaviť na základe Arduino? Existujú nekonečné aplikácie. Dosky nájdete v mnohých umeleckých projektoch, riadiacich systémoch domácich spotrebičov, robotoch, vo vedeckých projektoch i v zábave. Arduino pracuje na Windows, OS X a Linux a poskytuje zadarmo softvér IDE pre jednoduché programovanie. Základné dosky môžete vybaviť spínačmi, potenciometrami, ďalej senzormi teploty, svetla, vlhkosti, zvuku a mnohými ďalšími alebo použiť štartovacie sady pre začiatočníkov.

Jednodoskové počítače Raspberry PI - vývojový systém pre náročné projekty

Raspberry PI je miniatúrny, efektívny počítač s operačným systémom. Jeho univerzálnosť vyplýva z vysokého výpočtového výkonu a počtu vstavaných modulov, vrátane Wi-Fi, Bluetooth, USB 2.0, Ethernet a dokonca aj HDMI. Napriek malej veľkosti, ktorá sa zmestí do dlane, je možné Raspberry PI použiť napríklad ako prehrávač filmov Full HD, server alebo riadiaci modul. Tento systém s jednou doskou umožňuje okrem iného použiť pre správu vykurovania, monitorovania výkonu, roboty s pokročilou analýzou videnia alebo pre diaľkové ovládanie 3D tlačiarní.