Poradca

Široká škála elektrických meničov s bezpečnostnými prvkami, ktoré sú nevyhnutné pre priemysel. Vytvárajte energeticky úsporné elektronické systémy od nuly a rozširujte ich možnosti pomocou senzorov, fotobuniek, svetelných závor a ventilátorov.

Aktívne prvky - tvorba a spracovanie signálu v elektronických obvodoch

Pri vývoji elektroniky musíte použiť veľa komponentov. V skupine aktívnych prvkov nájdete rôzne senzory, fotobunky, svetelné závory, LED diódy, elektrónové lampy, mikrokontroléry, usmerňovače, tranzistory a integrované obvody. A to napríklad aj rôzne typy pamäte, regulátory napätia, kontroléry alebo sledovače napätia. U nás sa tiež postaráte o bezpečný chod obvodov vďaka širokej ponuke montážneho príslušenstva, tepelne vodivých materiálov, chladičov a ventilátorov.

Axiálny ventilátor - kdekoľvek je teplota problém

Axiálne ventilátory sú spájané hlavne s masívnymi zariadeniami inštalovanými v kuchyni, kúpeľni, garážach, pivniciach a skladoch, takže všade tam, kde je obmedzená cirkulácia vzduchu. Špeciálne pripravená konštrukcia tohto typu sa používa na chladenie elektronických systémov, v ktorých môže nadmerná teplota narúšať správne fungovanie zariadenia, napríklad v rozvádzačoch typu RACK.

Moderná konštrukcia funguje na princípe guľkových ložísk, zaručujúcich tichú a efektívnu prevádzku. Sú tiež chránené proti posunutiu, blokovaniu a preťaženiu. K výrobe ventilátorov sa obvykle používa hliník a plast. Najlepšieho chladiaceho výkonu je dosiahnuté, keď ventilátory vysokou rýchlosťou zvýšia prietok vzduchu. Dobre chladené zariadenie automaticky ponúka dlhšiu životnosť.

Fotobunky a svetelné závory - presné metódy merania a okamžité varovanie pred nebezpečenstvom

Bezpečnosť výroby a ďalšie špecifické činnosti sú hlavnou doménou pre využitie fotobuniek a svetelných závor. Zariadenie tohto druhu nájdete vo výťahoch, na garážových vrátach, v priemyselnej automatizácii, doprave, počítacích zariadeniach a poplašných systémoch. Ďalej v oblastiach nebezpečných pre ľudí, kde pôsobí ako bezpečnostná zábrana.

Svetelné závory detekujú prítomnosť objektu, analyzujú jeho veľkosť, farbu, tvar a hrúbku. Vďaka vysokej presnosti merania fotobunka lokalizuje aj malé a rýchlo sa pohybujúce objekty, kontroluje kvalitu tovaru na výrobnej linke a upozorňuje na nepravidelnosti. V našej ponuke nájdete snímače typu transceiver, difúzne, fotoreflexné a reflexné senzory, ale tiež pokročilé meracie prístroje postavené na báze laserovej technológie.

Rozpoznanie a zaznamenávanie správania objektov a strojov pomocou približovacieho senzora, indukčného senzora a snímača prietoku

Okrem optoelektroniky sa v priemyselnom prostredí používa mnoho doplnkových senzorov. Jedná sa o zariadenia, ktoré reagujú na pohybujúce sa objekty a fyzické vlastnosti strojov, ktoré sa blížia stanovenému limitu. Tu nájdete senzory priblíženia, tlaku, vlhkosti, senzory náklonu a tiež senzory plnenia, prietoku či teploty.

Je tiež možné detekovať kovy za použitia indukčných senzorov. Tie sú schopné merať vzdialenosť a polohu aj v prostredí s prachom, parou, dymom a iným znečistením, rovnako ako ultrazvukové senzory. V našom sortimente nájdete výrobky s vysokou citlivosťou merania a rýchlou odozvou aj v tých najnáročnejších priemyselných podmienkach.

Polovodiče - zosilňovače elektrického signálu

Tranzistory revolucionizovali elektroniku ako základné súčasti integrovaných obvodov, ktoré nahradili energeticky náročnejšie a menej efektívne riešenie. Z nich sú konštruované elektronické obvody a logické brány. V skupine polovodičov nájdete základné elektronické súčiastky, tranzistory, tyristory, elektrónky, diódy, usmerňovače, regulátory napätia a kremíkové rezonátory. Vyberte si typ polovodiča, ktorý vás zaujíma a pomocou jeho rýchlosti a účinnosti vytvorte vlastné elektronické obvody a použiteľné zariadenie.

Integrované obvody - využite potenciál stoviek miniatúrnych polovodičov

Integrované obvody sú v skutočnosti veľké množstvo miniaturizovaných polovodičov, ktoré tvoria vzájomne jeden elektronický obvod. Moduly sú uzavreté v monolitickom plastovom alebo keramickom puzdre s vonkajšími svorkami. Sú optimalizované pre ovládanie konkrétneho zariadenia. Vo forme integrovaných obvodov sa vytvárajú digitálne obvody, ktoré sa na základe logických brán stávajú logickými obvodmi plnej veľkosti. Nájdete tu všetky potrebné produkty a príslušenstvo pre návrh a výrobu takýchto zariadení.