Poradca

Domáce spotrebiče a autodoplnky. Nájdite riešenia, ktoré uľahčia každodenné fungovanie a pomôžu rozvíjať koníčky. Pozrite sa na naše meteorologické stanice, teplomery, barometre, hračky, hudobné nástroje, hodiny, budíky či ďalekohľady. Vďaka autopríslušenstvu zvýšite bezpečnosť a pohodlie pri cestovaní.

Všetko pre domov a voľný čas

V kategórii domov a voľný čas nájdete množstvo produktov, ktoré uľahčujú každodenný život a pomáhajú rozvíjať vaše koníčky. Ak je pre vás dôležité sledovanie počasia a meteorologických javov, ponúkame prístroje ako meteorologické stanice, barometre a izbové teplomery. Pre milovníkov hodín máme zase širokú škálu nástenných a stojacích hodín, budíkov alebo stopiek, prispôsobených vašim potrebám. Pozrite sa tiež na naše ďalekohľady, ktoré vás prekvapia precíznosťou spracovania a najvyššou kvalitou.

Meteorologické stanice - počasie vás už neprekvapí

Meteorologická stanica je perfektným riešením pre ľudí, ktorí radi sledujú okamžité poveternostné podmienky. Vhodné sú ale aj pre tých, ktorí sú obzvlášť citliví na zmeny počasia. Napríklad majú problémy so srdcom alebo krvným tlakom. Meteorologická stanica vykonáva merania v interiéri aj v exteriéri a zobrazuje parametre ako je teplota, tlak, rýchlosť a smer vetra, solárne dáta, vlhkosť a zrážky. Zobrazuje tiež dátum a čas. Ukladanie všetkých dát umožňuje stanici presne odhadnúť počasie na niekoľko hodín dopredu a upozorniť na jeho rýchle zmeny.

Máte radi technické inovácie? Prezrite si meteorologické stanice s Wifi pripojením, ktoré posielajú namerané dáta do aplikácie na vašom mobilnom zariadení, vďaka čomu sú všetky dáta vždy po ruke. Ak tak presné informácie o počasí nepotrebujete, perfektnou voľbou je samostatný izbový teplomer a barometer, ktorý ukazuje atmosférický tlak. Pri výbere teplomera je možné voliť moderný digitálny teplomer alebo teplomer s vlhkomerom, ktorý navyše meria i vlhkosť.

Prenosné chladničky

Kempingová prenosná chladnička je osvedčené a praktické riešenie, ktoré vám umožní vychutnať si vaše obľúbené čerstvé jedlá a nápoje pri cestovaní autom alebo na pikniku. Dva základné typy zariadení sú chladničky využívajúce chladiace vložky a elektrické chladničky. Hlavnou výhodou prvého typu je to, že nepotrebujú prívod elektrickej energie a sú relatívne ľahké. Väčšinou neprevyšujú 1 kg a pri použití dostatočného množstva kaziet udržujú zníženú teplotu po dobu asi 10 hodín.

Ak potrebujete chladenie na dlhšiu dobu, premýšľajte o elektrickej chladničke. Väčšina modelov môže byť napájaná zo zásuvky 230V, ale aj zo zapaľovača v interiéri Vášho auta. Modely vybavené kompresorom sa vyznačujú vyšším výkonom, ktorý je porovnateľný s výkonom stacionárnej chladničky.

Hodiny a budíky pre vaše potreby

Hodiny sú zariadenia nielen zobrazujúce aktuálny čas. Pre mnoho ľudí sú tiež vášeň, ktorej venujú veľa času a pozornosti. Vieme to, preto ponúkame širokú škálu nástenných a stojanových hodín od najlepších výrobcov.

Ak hľadáte budík, oplatí sa venovať pozornosť faktu, či sa jedná o elektronický alebo analógový. Ďalším parametrom je spôsob odmeriavania času, ktorý sa deje mechanicky, pomocou kremíkového kryštálu alebo s rádiovým ovládaním. V budíku s kryštálom sa počítajú vibrácie tak, aby sa zobrazil aktuálny čas. Rádiovo ovládané budíky pracujú aj s kryštálom, ale periodicky sa synchronizujú pomocou rádiových signálov.

V našej ponuke nájdete tiež celú radu doplnkov, ako sú puzdra na hodinky či naťahovacie hodiny. Naťahovacie hodiny sú vybavené mechanizmom na princípe hnacej pružiny. Pre správnu funkciu mechanizmu je potrebné pružinu pravidelne naťahovať. Pre každodenné používanie je nutné hodinky denne ručne naťahovať. Takéto hodiny sú teda vhodné skôr pre zberateľov alebo ľudí, ktorí nosia hodinky len občas. Dodávajú sa v rôznych verziách - pre jedného i viac užívateľov, takže si každý nájde ten pravý model.

Hlodavce v aute - ako chrániť vozidlo pred škodcami?

V našej ponuke nájdete tie najúčinnejšie nástroje na boj s rôznymi škodlivými hlodavcami, ktoré zvyčajne ničia kabeláž automobilov. Jednoduchou a účinnou ochranou vysokonapäťových gúm a plastových káblov je rezaná, ohybná, vlnitá rúrka, odolná voči kyselinám, olejom a palivu.

Osvedčený spôsob ako plašiť hlodavce je využívanie špecifického zvuku. Na vybrané tóny sú totiž tieto zvieratá mimoriadne citlivé, zatiaľ čo ľudia ich vôbec nepočujú. Tento typ zariadení sa ponúka tiež v spojení s elektrickými doskami na hubenie hlodavcov pri napätí približne 200 až 300 V, ako aj s LED diódami, ktoré vyžarujú pre škodcov nepríjemné svetlo, pôsobiace najmä v noci.

Medzi ďalšie nápady ako zabezpečiť svoje auto, sú odpudzovače založené na odpudzovaní pomocou zápachu. Ide o rohože, umiestnené pod autom z nepríjemného materiálu. Zvláštna výhoda posledného menovaného produktu je nezávislosť na energií a dobrá mobilita.