Poradca

Vybavenie dielne pre profesionálov i domácich majstrov. Špičkové spájkovačky, elektrické náradie, ručné náradie a obrábacie nástroje, kufre, skrinky a boxy na náradie a v neposlednom rade ochranné pomôcky a pracovné odevy.

Dielenské náradie a vybavenie - vybavenie pre profesionálov

Kvalitné pracovné odevy zaisťujú bezpečnosť a predchádzajú úrazom

Kvalitné nástroje zabezpečujú efektívnu prácu. Pracovisko vybavené profesionálnymi nástrojmi, vhodnými strojmi a účinným elektrickým náradím má cenu zlata. Vďaka profesionálnemu vybaveniu je každodenná práca oveľa jednoduchšia a zábavnejšia.

Nástroje prispôsobené jednotlivým komponentom a úlohám zaisťujú rýchly pokrok, šetria energiu a predchádzajú nehodám. Dobré vybavenie za primeranú cenu zabezpečuje hladký pracovný proces, zvyšuje produktivitu a znižuje náklady. Využite dlhú životnosť a najvyššiu presnosť. Tým zabránite hmotným škodám.

V závislosti na odvetví, pracovnom prostredí, úlohách a osobných preferenciách sa môže dopyt po zariadeniach meniť. Od dobre zásobeného kufríku na náradie až po optimálne vybavené dielne so strojmi, elektrickým náradím a spotrebným materiálom. Ako špecialista na dobré náradie a profesionálne dielenské vybavenie, vám spoločnosť Conrad pomôže pri výbere nových produktov. Rozširovanie pracovného vybavenia tak bude pre vás veľmi jednoduché.

Okrem profesionálneho náradia, strojov a elektrických zariadení má náš obchod širokú škálu montážnych a upevňovacích materiálov, čistiacich prostriedkov, pracovných zariadení a riešení pre skladovanie náradia.

Ako vybrať tie správne nástroje pre vaše potreby?

Široká ponuka produktov spoločnosti Conrad vám umožňuje vybaviť pracovisko, dielne, servisné vozidlá, remeselníkov a inštalatérov nástrojmi, prispôsobených priemyslu a vašim vlastným potrebám. Nájdete tu všetko, čo potrebujete - od skrutkovačov a momentových kľúčov, cez špeciálne nástroje až po kompletné vybavenie dielne.

Ručné náradie

Obchod Conrad ponúka širokú škálu produktov, od skrutkovačov, kladív v rôznych veľkostiach, až po ručné vŕtačky, vreckové nože a dobre poskládané sady rôznych remeselných nástrojov. Imbusové kľúče, kliešte, račne či ručné píly sú praktickými ručnými nástrojmi, ktoré by nemali chýbať v žiadnej taške na náradie.

Elektrické náradie

Vŕtačky a akumulátorové skrutkovače, rezačky a hoblíky, elektrické píly, rovnako ako laserové rezačky a pištole na lepenie za tepla, patria k širokej škále u nás dostupných elektrických prístrojov. Remeselníci, podniky a nadšení domáci majstri tu nájdu všetko, čo potrebujú. Ako napríklad: stolné brúsky, uhlové brúsky, zošívačky alebo multifunkčné náradie. Okrem toho ponúka Conrad zodpovedajúce príslušenstvo, akým sú vrtáky, brúsne kotúče a náhradné batérie. To všetko u nás nájdete v bežne používaných prevedeniach, ale taktiež ponúkame špeciálne varianty aj pre náročných.

Stavebné náradie

V kategórii stavebného náradia nájdete všetko potrebné pre nové stavebné projekty, opravy a demolačné práce. Ďalej potom kompaktné vibračné dosky pre zhutňovanie betónu i vysoko kvalitné stroje na rezanie betónu. Môžete rezať tiež kameň, tehly a dlaždice a to pomocou vysoko výkonných diamantových rezacích kotúčov.

Meracie prístroje

Kalibrované meracie prístroje sú veľmi užitočné. U Conrada nájdete meracie pásky, posuvné meritka, vodováhy, ale aj špeciálne meracie prístroje, ako sú uhlomery, ultrazvukové diaľkomery, číselníky a lokalizačné zariadenia.

Materiál pre upevnenie a montáž

Do tejto kategórie patria hmoždinky a upevňovacie prvky, ako aj nity, skrutky, závitníky, matice, ale aj izolačný materiál, otočné kolieska pre pohyblivé police a podobne užitočné drobné predmety.

Záhradné náradie

U Conrada nájdu záhradníci široký výber produktov pre starostlivosť o trávnik, stromy, živé ploty a všetko okolo záhrady. Výber produktov zahŕňa kosačky na trávu v mnohých verziách, ručné záhradné vybavenie a zavlažovacie systémy.

Zváranie a spájkovanie

Najnovšie zváracie technológie zabezpečujú trvalé spojenie materiálov pomocou tepla a tlaku. Ide o plazmové zváracie zariadenia pre vysoko zahriaty plyn, zváracie horáky na zváranie plynom alebo zariadenia na privádzanie drôtu počas zvárania MIG/MAG. Ďalej potom zváračky na zváracie elektródy. Využitie nájdu v automobilových dielňach, na stavenisku a pri spracovaní kovov.

Ďalšie vybavenie dielne

Často sa zabúda na základné vybavenie. V obchode Conrad myslíme aj na praktické veci, ako sú káblové bubny, rebríky, lešenia a dokonca aj na pevné nádoby na odpad v správnej veľkosti. To všetko je v dielni rovnako dôležité ako samotné prístroje, náradie a stroje.

Ako vybrať kvalitné náradie? 

Pri nákupe náradia a strojov venujte pozornosť kvalite. Vysoko kvalitné značkové výrobky sú presné nástroje, ktoré sa vyznačujú pevnou, odolnou a bezpečnou kombináciou materiálov. Sú protišmykové, nedeformujú sa a aj pri častom používaní, sú odolné voči poškodeniu. Takéto náradie v dobrých rukách chráni zdravie a uľahčujú prácu.

Zariadenia disponujú rôznymi známkami preukazujúcimi bezpečnostné vlastnosti. Okrem značky GS "bezpečnostne testované", overovacích značiek TÜV alebo Dekra je potrebné tiež sledovať dodržiavanie európskych noriem a špecifické požiadavky výrobcu. Nezabudnite tiež na továrenské kalibrácie, informácie o presnosti, deklarovanú životnosť a výrobnú toleranciu.

Investícia do dobrých značkových produktov je tiež ekonomicky výhodná. Vysoko kvalitné ručné nástroje a zariadenia podliehajú nízkemu opotrebovaniu. Vďaka tomu sa ľahšie udržujú.

V prípade značkových nástrojov od známych výrobcov dostanete zvyčajne veľmi dobré servisné služby. U týchto zariadení je obvykle po dlhé roky zaručená dodávka nevyhnutných náhradných a opotrebovaných dielov. Ak sa niečo pokazí, je k dispozícii možnosť rýchlej opravy od výrobcu. Často sa tiež ponúka i kalibrácia zariadení.

Nástroje samostatne alebo ako v praktickej sade?

Sady nástrojov sa skladajú z niekoľkých súčastí, napríklad skrutkovačov, kľúčov alebo bitov rôznych veľkostí a tvarov. Nástroje v sade sú zvyčajne lacnejšie ako tie samostatné. Okrem toho máte všetko, čo potrebujete k práci v jednom balení.

Ďalšia výhoda: prvky v sadách nástrojov sú dokonale zladené výrobcom. Vďaka tomu si môžete byť istí, že všetko príslušenstvo do seba zapadá a nemusíte sa starať o výber jednotlivých nástrojov. Sada často obsahuje praktický kufor alebo kufrík, ktorý dobre chráni všetko náradie a jeho príslušenstvo. Nevýhoda sady nástrojov: môžu tiež obsahovať komponenty, ktoré nebudú vôbec použité.

Zakúpením jednotlivých nástrojov si vyberiete iba tie, ktoré skutočne potrebujete. Veľkosti nástrojov alebo príslušenstva, ktoré nie sú vhodné pre vašu pracovnú oblasť, nezaberajú v kufríku na náradie miesto. Vďaka tomu sú zariadenia pohodlne uložené a ušetríte tak svoj rozpočet. Pre jeden nákup si môžete zakúpiť rôzne nástroje, zariadenia a kompatibilné príslušenstvo od rôznych značiek a vybrať presne tie, ktoré uprednostňujete. Okrem základného vybavenia špecifického pre danú úlohu, môžete v prípade potreby neskôr rozšíriť svoje vybavenie nástrojov a tým rozložiť náklady na dlhšie obdobie.

Poriadok na pracovisku a jednoduchý transport náradia

Nástroje a vybavenie by malo byť organizované a ľahko prístupné na pracovisku. Odporúča sa usporiadať náradie špeciálne podľa typu a mať tak zariadenie aj príslušenstvo po ruke. Vďaka tomu ušetríte čas a vyhnete sa zbytočnému hľadaniu. Conrad ponúka priestorovo úsporné pracovné stoly, praktické dielenské stoly, úložné systémy a skladové riešenia, ktoré je možné konfigurovať čo do veľkosti a vybavenia podľa vašich potrieb.

Skladovanie prebieha prehľadne v rôznych závesných systémoch, na nástrojových lištách, vo škálovateľných policiach alebo v priestranných skrinkách na náradie. Na transport vybavenia si môžete vybrať medzi dielenskými vozíkmi, kufrovými systémami, taškami na náradie, prepravnými debnami a pásmi na náradie.

Ako jednoducho označiť či popísať náradie?

V dielni, na stavenisku a v remeselnej dielni je bežné, že sa nástroje a vybavenie prenášajú alebo požičiavajú. Označovanie nástrojov a strojov osobným značením znamená, že vaše zariadenie je vždy rozpoznateľné ako váš majetok, a že ho vždy ľahko spoznáte. Viditeľné, trvanlivé a ťažko odstrániteľné označenia na vašom zariadení znižuje riziko krádeže. Dobré značenie je robustné a trvanlivé, nepoškodzuje označené predmety a nebráni ich používaniu.

Nápis pomocou vodotesného pera môže byť vytvorený veľmi rýchlo, ale pri každodennom používaní sa často stáva nečitateľným.

Vodotesné samolepky a štítky nástrojov s logom spoločnosti a názvom firmy je možné ľahko a rýchlo aplikovať. Dbajte na silnú priľnavosť a odolnosť proti opotrebeniu a ďalším vplyvom.

Pre trvalé označenie sa odporúča razenie alebo laserové značenie pomocou písmen a číslic. Výhodou je, že razenie vytvorí na drevených držadlách a kovových častiach viditeľné a hmatateľné značky, ktoré je možné odstrániť len s veľkým úsilím.

Pokiaľ majú byť okrem zariadenia vyrobeného zo železa, ocele, farebných kovov alebo dreva, prispôsobené aj nástroje a kryty strojov z plastu, skla, kameňa alebo keramiky, pomôže gravírovanie. Rotujúci hrot elektrického pera vytvára všetky písmená zvolenej hrúbky.

Predĺžte životnosť náradia vďaka pravidelnej údržbe

Pri používaní zariadení sa časom nevyhnutne objavia nečistoty a opotrebenie. Pravidelné čistenie a údržba pracovného vybavenia, zariadenia a dielenských nástrojov udržuje pracovné pomôcky po dlhú dobu v dobrom stave. Starostlivosť a mazanie vhodnými prostriedkami, je ako v prípade automobilu, dôležitou podmienkou pre stálu pripravenosť každého stroja k prevádzke. Potom je zaručená bezporuchová prevádzka stroja a čistá a bezchybná výroba.

Údržba nástrojov pomáha udržať ich hodnotu a zabraňuje zastaveniu výroby v dôsledku porúch. Každý okamih zastavenia výroby môže byť veľmi nákladný. Údržbové práce zaberajú málo času, zabraňujú postupnému znižovaniu kvality výrobkov, výkonu zariadenia a zabraňujú nehodám. 

Frekvencia údržby závisí predovšetkým na mechanickom zaťažení zariadení. Znečistené zariadenia by mali byť vyčistené čo najskôr po použití. Akékoľvek škvrny od hrdze je možné v dielni odstrániť jemným brúsnym papierom alebo handričkou. Osobitná pozornosť by sa mala venovať častiam, ktoré musia byť pravidelne mazané. Používajte mazivá odporúčané pre dané zariadenia, ako sú oleje, tuky alebo silikónové spreje. Vymeňte opotrebované diely včas. Veľmi dôležité: vážne poškodené nástroje okamžite vymeňte za nové.

Kvalitné pracovné odevy zaisťujú bezpečnosť a predchádzajú úrazom

Správna zostava nástrojov a strojných zariadení zahŕňa tiež vhodný ochranný odev a osobné ochranné prostriedky. Vhodný ochranný odev vyhovujúci potrebám užívateľa účinne chráni pred rizikami úrazov na pracovisku. To platí ako pre práce s kovmi, na automobile alebo inom vozidle, tak pre hromadnú výrobu, stavebné, tesárske a remeselné práce. V neposlednom rade je dôležitá bezpečnosť aj vo vašej domácej dielni.

Práca na miestach, kde sa zvyšuje riziko zranenia, kladie na pracovné oblečenie zvláštne požiadavky. Typickým nebyezpečenstvom na pracovisku sú ostré predmety, otvorené plamene, teplo, chlad, vlhkosť, hluk, prach, dym, chemikálie alebo mechanické namáhanie v dôsledku tlaku alebo trenia.

Dobré pracovné odevy poskytujú užívateľovi najlepšiu možnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi a podporujú ho pri práci. Napríklad pracovné rukavice, ochrana dýchacích ciest, ochrana očí, sluchu a pokožky. Ponuka spoločnosti Conrad zahŕňa všetko, čo potrebujete pre kompletnú osobnú ochranu pri práci. Certifikáty podľa noriem DIN a EN, ktoré sú relevantné pre príslušné oblasti práce v priemysle a remeslách, pomôžu pri výbere a dodržiavaní zákonných alebo priemyselných predpisov. Je potrebné dodržiavať platné predpisy profesijných združení.