Zákaz žiariviek v Európe od roku 2023 – plánujte a pripravte sa včas.

 

Zákaz predaja platí od februára 2023 pre kompaktné žiarivky a kruhové žiarivky a od augusta 2023 pre trubicové žiarivky. Včasný prechod na iné systémy vám pomôže ušetriť energiu.

Šetrenie energií začína pri meraní. S mobilným a stacionárnym meraním výkonu.

Vďaka inteligentnej meracej technike je možné odhaliť potenciály pre úsporu energie a vďaka vhodným produktovým riešeniam je možné ich zrealizovať.

 

 

Nastal čas konať! Pripravte sa na zákaz predaja žiariviek. S LED svietidlami značky LEDVANCE.

Popredný svetový výrobca v oblasti osvetľovacej techniky poskytuje profesionálne riešenie osvetlenia. Portfólio firmy Ledvance zahŕňa široký sortiment LED svietidiel a príslušnú techniku pre inteligentné budovy s vysoko kvalitnými systémami riadenia osvetlenia. Spoločnosť Ledvance sa vždy zameriava na možné úspory. Už malé opatrenia môžu priniesť veľký efekt: Prechod na múdru LED techniku a detektory pohybu v menej frekventovaných miestnostiach, spínacie hodiny alebo senzory denného svetla so stmievačmi zaisťujú, aby bolo osvetlenie v prevádzke vždy len vtedy, keď ich prítomné osoby skutočne potrebujú.

Tam, kde to bolo bez problémov možné, bola už väčšina svetelných zdrojov vymenená za LED technológiu. Navyše, v roku 2023 vstupuje v platnosť zákaz predaja žiariviek. Už teraz má včasná príprava na prechod na nový systém pre podniky zmysel, ak sa chcú vyhnúť možným oneskoreniam pri dodaní.

Svietivosť bežných žiariviek nemožno preniesť na LED variantu v pomere 1:1. Ani ich uhol vyžarovania nie je zhodný. Preto vám odporúčame, aby ste osvetlenie naplánovali s prihliadnutím na dané použitie tak, aby ste po výmene žiariviek mali k dispozícii rovnakú úroveň osvetlenia. Informácie k prechodu od žiariviek na LED svietidlá nájdete v tejto informačnej brožúre Hneď si ju stiahnite!

Ledvance

Ledvance

 

Chauvin-Arnoux: Úspora a monitorovanie energie

Z dôvodu zvyšujúcich sa cien nosičov energie sú teraz témy spojené s energetickým manažmentom predmetom mnohých diskusií. Všetci sme sa už zamysleli nad našimi nákladmi na energie a pokúšame sa optimalizovať využívanie energií a odber výkonu. Energetická účinnosť pri tom zohráva čoraz väčšiu úlohu. Mnohé podniky už začali modernizáciu svojich výrobných zariadení alebo tiež výrobných postupov. Súčasne je ale nutné zaistiť aj primeranú údržbu zariadenia.

 

 

 

 

 

Meranie dnes neznamená len správne zaobchádzanie s meracím prístrojom, ale aj správne porozumenie výsledkom merania. K tejto téme poskytuje spoločnosť Chauvin-Arnoux širokú ponuku školení vo forme workshopov.

Siemens – digitalizácia ruka v ruke s miniaturizáciou.

Reakcia na nové požiadavky na inštalácie budov a zariadení.

Siemens

Portfólio SENTRON

Vysoká nákladnosť inštalácie, príliš málo miesta pre nové funkcie, nanajvýš nákladná prestavba existujúcich zariadení a rýchlo sa meniace normy ešte umocňuje tlak na čas a náklady. Ochranné zariadenia v elektrických inštaláciách okrem toho musia podávať ešte väčší výkon ako kedykoľvek predtým. Riešením je portfólio SENTRON od spoločnosti Siemens – kompaktná konštrukcia inštalačných prístrojov SENTRON obsahuje funkcie dvoch prístrojov v jednom s až 50% úsporou miesta. Vďaka menšej náročnosti zapojenia ušetríte čas a celá inštalácia sa zjednoduší. Kompaktný dizajn prináša výhody aj pre retrofit. Staré prístroje tak možno jednoducho vymeniť za nové, kompaktné, pretože tie nevyžadujú žiadny priestor navyše. Funkcie merania a komunikácie pri najnovších inštalačných prístrojoch SENTRON navyše využívajú celý potenciál digitalizácie.

Portfólio SENTRON od spoločnosti Siemens optimálne ochráni vás a vaše zariadenie. Profitujte už dnes zo znížených výpadkov a maximálnej disponibility zariadenia.
© Siemens AG 2022. Všetky práva vyhradené.

 

Siemens

Hager

Schneider Electric

Chint

Eaton

Legrand

ABB

Weidmüller

Lichttechnik

LEDVANCE

Müller Licht

Sygonix

Mazda

Paulmann

Brilliant

Energie Messtechnik

Chauvin Arnoux

Fluke

Voltcraft

Doplnkové služby platformy Conrad Sourcing

 

 

 

100 rokov spoločnosti Conrad

Slávte s nami a profitujte zo skvelých jubilejných ponúk, ktoré vám uľahčia vašu každodennú prácu.

Viac

Radca Conrad k úsporám energie

Tipy a užitočné informácie. Možnosti, ako znížiť náklady na energie.

Viac

Prihláste sa na odber noviniek

Nezmeškajte žiadnu novinku a získajte množstvo ďalších výhod.

Viac