bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Poradca

Sieťové zdroje na lište predstavujú podkategóriu sieťových zdrojov a svoje meno nesú z dôvodu druhu montáže na nosnú alebo montážnu lištu, ktorej prierez má tvar vertikálneho rezu klobúkom s krempou. Vhodné sieťové zdroje sú umiestnené na zadnej strane náležite formovaného úchytu, vďaka ktorému je možné ich nasunúť alebo pricvaknúť na lištu. Upevnenie na nosnú lištu sa vykonáva pomocou svorkového alebo zacvakávacieho mechanizmu na zadnej strane sieťového zdroja, ktorého uzatváracia sila drží zdroj na lište.

Existujú tiež riešenia, pri ktorých je možné upínaciu skrutku ovládať z prednej strany puzdra tak, že tlačí zadnú stranu sieťového zdroja smerom k montážnej lište a tým ho upevňuje. Pre tieto montážne lišty existujú podľa normy DIN EN 60715 tri rôzne veľkosti. Najčastejšie sa používa tzv. DIN lišta so šírkou 35 mm a hĺbkou 7,5 mm. Lišta môže byť vyrobená z ocele, medi či hliníka, pričom obe posledné možnosti zaručujú použitie v úlohe ochranného vodiča.