Blížia sa vianočné nákupy? Naše tipy na darčeky vás prekvapia!

Prázdniny sa nezadržateľne blížia a vy nemáte nápad na darček? Teplé ponožky, nová čiapka alebo šál sa samozrejme budú hodiť vždy, ale možno by ste sa mali zamyslieť nad darčekom, ktorý naozaj urobí radosť. Najdôležitejšie je vedieť, komu chceme dať. Čo kúpiť kutilovi? Čo bude vhodné pre modelárov alebo skutočného fanúšika hier či hudby? A čomu by fanúšik vychytávok a dekorácií do domácnosti dal prednosť? Široký výber darčekových inšpirácií v Conrad vám umožní vytvoriť nezabudnuteľné darčeky pre zamestnancov, priateľov a všetkých členov rodiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inšpirácia na darčeky pre DIY nadšencov

Predstavte si, akú veľkú radosť môžete obdarovanej osobe urobiť, ak poznáte jej koníčky a záľuby. Ukážte svojmu blízkemu, že si vážite jeho záľuby a urobte nezabudnuteľné prekvapenie kombinujúce potešenie s užitočnosťou. Pokiaľ hľadáte darček pre modelárskeho nadšenca, ponúkame hotové modely na montáž s rôznymi stupňami náročnosti. Pre fanúšikov železničného modelovania, ktorí sa môžu hodiny vŕtať v drobných detailoch a vytvárať miniatúrne modely rušňov a vagónov, nájdete koľaje, súpravy, koľajové vozidlá a budovy. RC modely bagrov, závodných a terénnych automobilov ako napr. Buggy a monstertrucky, potešia každého nadšenca diaľkovo ovládaných vozidiel. Profesionálne modely potešia svojou manévrovateľnosťou, ovládateľnosťou a vysokou rýchlosťou, dokonca až do niekoľkých desiatok km/h. Diaľkovo ovládané autá, člny, stroje a drony sú skvelým tipom na darček pre dospelých aj deti. Tiež stojí za to hľadať darčeky, ktoré rozvíjajú vášne a zručnosti ako je napríklad mikroskop alebo stavebnica robota.

Pre zanietených fanúšikov počítačových hier budú okrem iného perfektným darčekmi herné periférie, ako sú myši, klávesnice, podložky alebo slúchadlá, vďaka ktorým sa budú môcť ešte viac  ponoriť do virtuálnej reality. Ak je medzi vašimi príbuznými alebo priateľmi človek, ktorý miluje outdoorové športy, určite ho poteší športová kamera, ktorá mu umožní zaznamenať všetky radostné chvíle. Automatický naťahovač hodiniek bude zase netradičným darčekom, ktorý si príjemca zapamätá. Môže sa stať začiatkom krásneho koníčka alebo dokonca novej kapitoly vo vašom živote.

 

Inšpirácia na darčeky do bytu a domu

Prekvapte milovníka interiérového designu módnymi dekoráciami a bytovými doplnkami. Môžete vyberať z darčekov, ktoré skrášlia interiér, napríklad rôzne druhy lámp, hodín alebo vianočných dekorácií, ktoré váš domov ešte viac zútulnia. U Conrada nájdete interiérové i exteriérové dekorácievianočné osvetlenie pre váš dom aj záhradu. Vďaka našej širokej ponuke svetiel si môžete vybrať dekorácie presne podľa vašich predstáv.

Všetci tento rok trávime doma viac času než predtým. Za zváženie preto stojí zvýšená starostlivosť o naše okolie a zabezpečenie komfortu pomocou merača životného prostredia, ktorý skontroluje teplotu, vlhkosť vzduchu či množstvo CO2 vo vzduchu a vyhodnotí, či je prostredie zdraviu prospešné. Pokiaľ hľadáte moderný a praktický darček, je meteorologická stanica zaujímavou voľbou. Je vhodná tiež pre ľudí, ktorý si musia kontrolovať svoje zdravie. Môžu priebežne sledovať počasie, vlhkosť vzduchu a tlakové rázy a tak toto multifunkčné zariadenie ocenia. Okrem svojej základnej funkcie môže byť aj vizuálne atraktívnym doplnkom k zariadeniu domácnosti.  

Elektronické pomôcky, ako sú riešenia Smart Home, doplnky k telefónom alebo jednoducho praktické powerbanky, sa neustále tešia veľkej obľube. Milovníci hudby si zamilujú vybavenie na prehrávanie obľúbených skladieb - napríklad bluetooth reproduktory, ktoré si môžete vziať kamkoľvek so sebou či moderné digitálne rádiá s prístupom k staniciam z celého sveta.

 

Inšpirácia na darčeky pre domácich majstrov

Zaujíma vás, čo zvoliť pre domácich majstrov, ktorí sa neboja žiadnej opravy v domácnosti? Údržbár je bezpochyby skutočný hrdina, takže ak váš známy, priateľ, manžel, otec alebo dedko miluje akékoľvek úlohy spojené s opravou, Vianoce sú ideálnym časom na to, aby ste ukázali, ako veľmi si vážite ich tvrdú prácu.

DIY nadšenec neustále niečo opravuje a konštruuje, preto budú skvelou voľbou sady ručného náradia, bitov, profesionálnych očkových kľúčov, nástrčných kľúčov alebo kľúčov inbus. Najlepšie je zvoliť sady od renomovaných výrobcov, ktoré zaisťujú pohodlie, bezpečnosť a kvalitu. Skvelou alternatívou môže byť multitool, ktorý môžete mať stále pri sebe a kedykoľvek ho použiť na drobné práce alebo opravy. Praktickou voľbou bude tiež priestranný box, kufor alebo taška na náradie, ktorá vám umožní usporiadať všetko drobné náradie alebo doplnky a bezpečne ich uložiť.

Ak má váš remeselník v dielni takmer všetko, trefou do čierneho môže byť elektrické náradie. Široký výber vŕtačiek, skrutkovačov alebo multifunkčných brúsiek so sadou príslušenstva umožnia akékoľvek opravy, ale aj  realizovať zložité projekty. Pre rýchlu diagnostiku poruchy bude tiež dobrou voľbou multimeter alebo kliešťový merač. Súčasťou elektroniky pre domácich majstrov by mala byť aj spájkovacia stanica s presným nastavením teploty hrotov.