40 ROKOV VOLTCRAFT - spoľahlivosť a presnosť

Úspešný príbeh

Počas štyroch desaťročí, dobre vyrobené a inovatívne produkty VOLTCRAFT, ako sú elektrické a environmentálne meracie zariadenia, sieťové a laboratórne napájacie zdroje, nabíjačky, batérie, akumulátory a endoskopy, preukázali svoju hodnotu tým, že sa stali voľbou produktových dizajnérov, vedcov, dodávateľov, servisných technikov, študentov, učňov, technologických nadšencov a šikovných domácich majstrov.

Mnohé produkty počas týchto 40 rokov boli nielen veľkým úspechom pre dizajnérov VOLTCRAFT, ale stanovili aj nové štandardy v tomto odvetví. Prvý produkt VOLTCRAFT sa objavil na trhu v roku 1982, bol to multimeter 6010, ktorý v tom čase vyhovoval najnovším technickým normám, avšak bol o 60% lacnejší ako konkurenčné riešenia.

V súčasnosti je v Európe k dispozícii viac ako 1 700 produktov VOLTCRAFT.

 

Objavujte každý mesiac zaujímavé témy z oblasti meracej techniky a diagnostiky

 

 

Predstavované produkty:

Historický pohľad

Pred 40 rokmi začali byť multimetre s digitálnym displejom stále populárnejšie a pomaly nahrádzali analógové zariadenia. Umožňovali ľahké a rýchle čítanie nameraných hodnôt, na rozdiel od analógových zariadení s ukazovateľmi a často sa vyskytujúcou chybou paralaxy. Multimeter VOLTCRAFT 6010 z roku 1982 bol vtedy najmodernejší a cenovo bezkonkurenčný.

 

Počas týchto 40 rokov VOLTCRAFT vyvinul vhodnú radu multimetrov pre každú aplikáciu. K dispozícii je cez 100 rôznych ručných meradiel, špeciálnych multimetrov a samozrejme aj laboratórnych prístrojov. Multimeter rady VC-7200 má prehľadné grafické zobrazenie hodnôt a grafov, umožňuje zobrazovať dynamické krivky, akumulácie, gradienty a mnoho ďalšieho.

Digitálne multimetre › |  Analógové multimetre ›  |  Stolové multimetre › |  Skúšačky komponentov ›

 

 

 

Od robustného štandardného napájacieho zdroja až po laboratórnych špecialistov

Prvý nastaviteľný laboratórny zdroj TNG 30 bol k dispozícii v roku 1982. O niekoľko rokov neskôr sa mimoriadnej obľube teší prvý programovateľný napájací zdroj Digi 35 s 10-tlačidlovou klávesnicou pre priamy vstup prúdu a napätia. Druhá generácia Digi 35 s počítačovým rozhraním sa objavila v roku 1998.

 

 

V súčasnej dobe zahŕňa rad VOLTCRAFT viac ako 60 laboratórnych napájacích zdrojov vo všetkých výkonnostných triedach a to pre každú aplikáciu. Zdroje sú k dispozícii aj v kalibrovaných verziách ISO alebo DAkkS.

Zdroje konštantného napätia ›  |  Regulované zdroje napájania ›  |  Predradné transformátory ›

 

 

 

Od infračerveného teplomera až po celý rad technológií na meranie podmienok prostredia

V roku 2003 značka VOLTCRAFT prvýkrát zaviedla do svojej ponuky pyrometer, umožňujúci zákazníkom bezdotykovo merať teplotu. S klasickými snímačmi nie je možné bezpečne merať napr. rotujúce hriadele motorov a ozubených kolies.

 

V súčasnej dobe zahŕňa kategória teplomerov cez 260 produktov – od meracích sond až po kompaktné termovízne kamery, ktoré sa zmestia do každého vrecka či kufra.

Ponuka VOLTCRAFT ďalej zahŕňa celé spektrum prístrojov na meranie plynu, kvality vody, intenzity vetra, osvetlenia, rádioaktivity a mnohých ďalších ekologických kategórií. Vývoj produktov podčiarkuje kompetencie VOLTCRAFT, ktorá presahuje klasické elektrické meracie technológie.

Termovízne kamery ›  |  Infračervené teplomery ›  |  Teplomery so senzorom typu K ›  |  Dataloggery ›

 

 

 

Jednoduché a predovšetkým presné meranie elektriny

Náklady na elektrinu roky rastú – zdražovaniu sa nevyhneme ani v tomto a nadchádzajúcom roku. V roku 1995 VOLTCRAFT prvýkrát uviedol na trh ľahko použiteľné riešenie. Merač energetických nákladov EKM 265 dokázal spoľahlivo a presne merať činný a jalový výkon. V roku 2008 bol vyvinutý Energy Logger 3500, ktorý umožňuje priame ukladanie zaznamenaných sérií meraní na SD kartu..

 

Modely SEM 6000 a SEM 6500 sú skutoční profesionáli – určujú presný výkon a účinník s výnimočnou presnosťou. Vyhodnotenie spotreby energie vo forme grafov je možné ľahko a pohodlne previesť do rôznych formátov.

Merače spotreby energie s Bluetooth ›  |  Merač spotreby so záznamom dát na SD kartu ›  |  Multimeter s meraním výkonu ›

 

 

 

Efektívne nabíjanie akumulátorov

Keď bola v roku 1995 uvedená na trh prvá nabíjačka VOLTCRAFT s procesorom riadeným nabíjaním, bolo možné sa konečne zaobísť bez batérie. Optimalizované nabíjacie krivky v závislosti od typu článku zabraňovali prebíjaniu a monitorovali nabíjací prúd a napätie.

V priebehu rokov sa na trh dostali nové technológie akumulátorov s rôznymi požiadavkami a nabíjačky majú integrované programy na údržbu a dokonca reaktiváciu akumulátorov, ktoré boli považované za opotrebované.

 

Moderné, vysoko výkonné akumulátory sa nachádzajú predovšetkým v prenosných zariadeniach a nemajú nič spoločné so starými nikel-kadmiovými batériami. Ponúkajú super rýchle nabíjanie bez pamäťového efektu.

Vysoko výkonné nabíjačky a powerbanky VOLTCRAFT s technológiou Power Delivery umožňujú dodávať energiu zo siete alebo dopĺňať energiu na cestách.