Modernizácia a rozšírenie vašich strojov a priemyselných zariadení

Chcete modernizovať, udržiavať alebo rozširovať vaše stroje a priemyselné zariadenie? Potom ste tu správne. Ponúkame vám početné riešenia od rôznych výrobcov.
 

Prehľad najdôležitejších aspektov:

 • Čiastočné modernizácie prinášajú ekonomické úspory
 • Nákup náhradných dielov a ich skladovanie zaisťuje hladký chod prevádzky
 • Optimalizácia procesov zaisťuje zvyšovanie výroby
 • Repasovanie strojov predstavuje ekonomickú alternatívu k nákupu nových strojov
 • Pravidelná údržba a opravy ako najvyššia priorita


 

Významné značky v oblasti automatizácie

Čo spája nové a existujúce zariadenia so systémami Industrial Edge, s cloudovými systémami a IIoT?

Je to jednoduché: SIMATIC IOT2050

Brána IoT SIMATIC IOT2050 ponúka pre každé výrobné zariadenie jednoduchú a nákladovo efektívnu možnosť pre napojenie na digitálny svet. Vďaka predinštalovanému operačnému systému SIMATIC Industrial OS vo variante Advanced sa okrem toho skracuje čas do uvedenia do prevádzky. Typickým prípadom použitia SIMATIC IOT2050 je preventívna údržba strojov a napojenie výroby na úroveň ERP (Enterprise-Resource-Planning) tak, aby boli minimalizované nákladné prestoje výrobných zariadení.

Za tým účelom sú vyhodnocované relevantné indikátory tak, aby boli plazivé prejavy opotrebenia včas rozpoznané. Tak nová brána IoT prispieva k flexibilnejšej, spoľahlivejšej a efektívnejšej výrobe. SIMATIC IOT2050 zaznamenáva, spracováva a ukladá relevantné dáta. Tie sú prenesené do cloudového analyzačného nástroja a vyhodnotené dáta z cloudu sú následne vedené späť do systému údržby vo výrobe. Nepretržitá výmena dát uzatvára regulačný okruh na optimalizáciu intervalov údržby vo výrobe.

Zobraziť produkt „Basic“ Zobraziť produkt „Advance“

 

TeSys island – kompletne digitálny manažment zaťaženia

Spína, chráni a analyzuje motory a iné elektrické spotrebiče

TeSys island zvyšuje inteligenciu strojov, znižuje prestoje a výpadky (až 2/3 neplánovaných výpadkov) a vďaka 50% rýchlejšej korekcie chýb zvyšuje i produktivitu. Umožňuje bezproblémové spínanie, ochranu a správu motorov a iných záťaží do 80 A. Nový systém vás presvedčí rýchlou montážou, inštaláciou a konfiguráciou. Jednoduchá integrácia do existujúcej architektúry zariadenia je nezávislá na druhu a výrobcovi riadenia.

Vďaka TeSys island je možné predpovedať najčastejšie príčiny výpadkov u dopravných pásov a zamedziť neplánovaným prestojom, ako sú:

 

 • chyby chodu pásu
 • viaznúce valčeky
 • chybné stierače
 • chybné okraje pásu
 • zošmyknutie pásu
 • opotrebenie bubna

Schneider Electric

NOVINKA – WAGO I/O System Compact Controller 100

Kompaktný kontrolér Compact Controller 100 od firmy Wago teraz prináša kompaktné riadenie s integrovanými vstupmi a výstupmi, ktoré sa optimálne hodia pre menšie riešenie automatizácie. Tým značka Wago završuje svoje portfólio pre automatizáciu v rámci osvedčeného radu PFC 200. Tento kontrolér je možné použiť pre aplikácie v strojárstve a vo výstavbe investičných celkov, rovnako ako v procesnom priemysle, v technike budov a energetike. Vďaka svojej konštrukcii vstavaného sériového zariadenia (REG) podľa normy DIN 43880 je možné nový kontrolér namontovať aj do malých rozdeľovačov inštalácií. I/O jednotka je spoločne s kontrolérom umiestnená v kompaktnom puzdre, a preto nepotrebuje žiadny ďalší priestor pre ďalšie riadiace komponenty.

Zapojenie je odnímateľné – to so sebou nesie výhody pri inštalácii a uľahčuje výmenu prístroja. Compact Controller 100 je možné podľa normy IEC 61131 voľne naprogramovať pomocou Codesys V3. Vytváranie aplikácií uľahčujú rozsiahle knižnice IEC a makrá IEC. Prístroj pracuje s operačným systémom Linux v reálnom čase a podporuje bežné zbernicové protokoly.

Novinka - WAGO I/O System Compact Controller 100

eSIGN – signály v nových dimenziách

eSIGN – signály v nových dimenziách. Najlepší signalizačný stĺpik, aký kedy existoval!

V podobe eSIGN predstavujeme budúcnosť signalizačnej techniky – signalizačný stĺpik, ktorý vďaka elektronickej modularite nastavuje novú latku v oblasti viditeľnosti, individuality a účinnosti. Atraktívne vlastnosti, maximálna kompatibilita a priemyselný dizajn, ktorý v sebe spája funkčnosť so štýlom a odolnosťou: Vďaka tomu eSIGN, ako najnovšia generácia, definuje budúcnosť signalizačných stĺpikov – a nastavuje nové štandardy v oblasti priemyselnej signalizácie.

Celoplošná signalizácia
Jasný svetelný obraz pre maximálnu viditeľnosť, ktorý vylučuje nedorozumenie

Všestranná individualizácia
Rôzne režimy, svetelné obrazy a tóny pre všestranné použitie

Robustný priemyselný dizajn
UL Type 4X zaisťuje rezistenciu voči UV žiareniu a vplyvom okolitého prostredia

Jeden za všetky
2 veľkosti, so sirénou alebo bez, napájanie 24 V / verzia s technológiou IO-Link

WERMA eSIGN | nové meradlo pre priemyselnú signalizáciu

S novým stĺpikom eSIGN privádzame svetlo do nových dimenzií. Vďaka elektrickej modularite je možné realizovať rôzne režimy signalizácie vo viacerých farbách, stupňoch jasu a svetelných obrazoch: Od klasického semaforu, až po nastavenia ušité na mieru zákazníkovi. Je možné s ním bez problémov realizovať aj variabilné ukazovatele stavu naplnenia alebo celoplošné signalizácie. To vnáša nielen prehľad do vašich procesov, ale otvára aj úplne nové možnosti. Klasický ukazovateľ v podobe signalizačného stĺpika s jednotlivými stupňami pre celoplošnú signalizáciu a optimálnu viditeľnosť, variabilný ukazovateľ stavu naplnenia od 0 do 100 %,  individuálna aktivácia podľa priania.

eSIGN - Signals in new dimensions