• Platform for Everything Technical
  • Rýchle doručenie
  • Garantované vrátenie tovaru
  • Odborný predajca už od roku 1923

Phoenix Contact STEP3-PS/1AC/15DC/4/PT napájanie, 15 V/DC, 4 A, 60 W

Ilustračný obrázok
Datasheety: (PDF)
EAN:
Označenie výrobcu:
Objednávacie číslo:
Nie je k dispozícii


Celkom (55,99 € / kus)
55,99 €
prav.tax.untaxed s DPH 
Plus 9,95 € 
prav.priceAvailability.ecoparticipation.cost ...
prav.priceAvailability.privatecopyingfee.cost ...
Bez dodatočných nákladov na dopravu 
Overený predajca s technickou podporou

Technické parametre

  • Produktová rada: STEP POWER
  • Typ pripojenia: Zásuvné pripojenie
  • Šírka: 54 mm
  • výška 90 mm
  • Hĺbka: 61 mm
  • Jednotka divízie: 3 TE (DIN 43880)
  • Trieda horľavosti podľa UL 94: V0 (teleso, svorky, nožný uzáver)
  • Materiál puzdra: PC
  • Podmienky prostredia: Podmienky prostredia
  • Ochranný druh IP20
  • Teplota okolia (prevádzka): -10 °C ... 70 °C (Zníženie výkonu:> 50 °C | 2 %/K)
  • Teplota okolia (skladovanie/preprava): -40 °C ... 85 °C
  • Normy/predpisy: EN 61000-4-11
  • Poznámka: Trieda B
  • Typ montáže: DIN lišta a priama montáž
  • Izolačné vlastnosti: Izolačné vlastnosti
  • Kategória prepätia: Kategória prepätia
  • Stupeň znečistenia: 2
  • Náraz (prevádzka): 18 ms, 30 g, na priestorový smer (IEC 60068-2-27)
  • Vibrácie (prevádzka):< 15 Hz, amplitúda ±2,5 mm (IEC 60068-2-6); 15 Hz ... 150 Hz, 2,3 g, 90 min.
  • Dĺžka odizolovania: 10 mm
  • Montážna poloha: horizontálna montážna lišta NS 35, EN 60715
  • Frekvenčný rozsah: 0,15 MHz ... 80 MHz
  • Označenie: UL/C-UL Listed ANSI/UL 121201 Trieda I, Oddiel 2, Skupiny A, B, C, D (Nebezpečné prostredie)
  • Trieda ochrany: II (v uzavretej rozvádzacej skrini)
  • frekvencia 50 Hz.
  • Technika pripojenia: Technika pripojenia
  • Rozsah vstupného napätia: 110 V DC ... 250 V jednosmerného prúdu -20 % ... +10 %; 120 V jednosmerného prúdu ... 150 V DC ±10 % (UL)
  • Nábehový prúd: typicky 35 A (25 °C)
  • Integrálny zapínací prúd (I²t): typicky 0,6 A²s
  • Doba premostenia výpadku napájania: typicky 30 ms (120 V AC); typicky 130 ms (230 V AC)
  • Spotreba prúdu: 0,61 A (110 V DC); 0,26 A (250 V DC)
  • Čas zapnutia: typicky 2 s
  • Výber vhodnej poistky na ochranu vstupu: 6 A ... 16 A (charakteristiky B, C, D, K)
  • Účinnosť:> 90 % (120 V striedavého prúdu);> 90 % (230 V striedavého prúdu)
  • Menovité výstupné napätie: 15 V DC
  • Rozsah nastavenia výstupného napätia (USet): 9 V DC ... 16,5 V jednosmerného prúdu (> 15 V DC, obmedzený konštantný výkon)
  • Menovitý výstupný prúd (IN): 4 A
  • Odolnosť proti skratu: áno
  • Bezpečné pri nečinnosti: áno
  • Výstupný výkon (PN): 60 W
  • Schopnosť spätného napájania: ≤ 25 V DC
  • Ochrana proti prepätiu na výstupe (OVP):< 25 V jednosmerného prúdu
  • Zvyškové zvlnenie: typicky 100 mVSS
  • Doba nábehu: typicky 100 ms (UOut = 10 % ... 90 %)
  • Možnosť sériového zapojenia: áno, pre zvýšenie napätia
  • Maximálna strata výkonu pri voľnobehu:< 0,21 W (230 V AC)
  • Maximálna strata výkonu pri menovitom zaťažení:< 6,5 W (230 V AC)
  • Paralelné pripojenie: áno, pre zvýšenie výkonu a redundanciu s diódou
  • Ochrana sekundárnej strany: elektronická
  • Vstup: symetrický 2 kV (úroveň náročnosti testu 4); asymetrický 4 kV (úroveň náročnosti testu 4)
  • Pozícia: 2.x
  • Pripojenie vodiča: Pripojenie vodiča
  • pevný: 0,2 mm² ... 2,5 mm²; 1 mm² (odporúčané)
  • Flexibilný: 0,2 mm² ... 2,5 mm²; 1 mm² (odporúčané)
  • Flexibilný drôt s dutinkou, bez plastovej objímky: 0,5 mm² ... 1,5 mm²; 1 mm² (odporúčané)
  • Flexibilný s koncovkou vodiča a plastovou objímkou: 0,2 mm² ... 1 mm²; 1 mm² (odporúčané)
  • Výstup: symetrický 1 kV (úroveň náročnosti testu 3); asymetrický 2 kV (úroveň náročnosti testu 3)
  • LED signalizácia: LED signalizácia
  • Typy signalizácie: LED
  • Prahová hodnota signálu:> 0,9 x UMin (UMin = 15 V DC) (LED svieti nazeleno);< 0,9 x UMin (UMin = 15 V DC) (LED nesvieti)
  • Počet fáz: 1
  • Izolačné napätie vstup/výstup: 4 kV AC (typová skúška); 3,75 kV AC (jednotková skúška)
  • MTBF (IEC 61709, SN 29500):> 1427000 hodín (25 °C);> 868 000 hodín (40 °C);> 608 000 hodín (50 °C)
  • Doplňujúci text: 3. ročník
  • Rozmery článku: Rozmery článku
  • Montážny rozmer: Montážny rozmer
  • Montážny návod: stohovateľné: horizontálne 0 mm, vertikálne 30 mm
  • Ochranný náter: nie
  • Materiál puzdra: Plast
  • Prevádzková nadmorská výška: ≤ 4000 m (> 2000 m, zníženie výkonu: 10 %/1000 m)
  • Maximálna povolená vlhkosť (prevádzka): ≤ 95 % (bez kondenzácie)
  • Dočasný kód: T4 (-10 ... +70 °C |> 50 °C, zníženie výkonu: 2 %/K)
  • EN 61010-1: II (≤ 4000 m)
  • EN 62477-1: III (≤ 2000 m)
  • Normálne označenie: Systémy vodivého nabíjania pre elektrické vozidlá - Časť 21-2: Požiadavky EMC pre externé systémy nabíjania pre elektrické vozidlá
  • Ochranné veľmi nízke napätie: Ochranné veľmi nízke napätie
  • UL: UL
  • Elektromagnetická kompatibilita: Súlad so smernicou EMC 2014/30/EÚ
  • Smernica o nízkom napätí: Súlad so smernicou o nízkom napätí 2014/35/EÚ
  • Vedené emisie: Vedené emisie
  • Interferenčné žiarenie: Interferenčné žiarenie
  • Statický výboj: Statický výboj
  • Kontaktný výboj: 6 kV (úroveň náročnosti testu 3)
  • Výboj vo vzduchu: 8 kV (úroveň náročnosti testu 3)
  • Poznámka: Kritérium B
  • Elektromagnetické RF pole: Elektromagnetické RF pole
  • Intenzita testovacieho poľa: 10 V/m (úroveň náročnosti testu 3)
  • Rýchle prechodové javy (Burst): Rýchle prechodové javy (Burst)
  • Prepäťová energia: Prepäťová energia
  • Vedené rušenie: Vedené rušenie
  • Napätie: 230 V AC
  • Poklesy napätia: Poklesy napätia
  • Pokles napätia: 0%
  • Kritériá: Kritériá
  • Kritérium A: Normálne prevádzkové správanie v rámci stanovených limitov.
  • Kritérium B: Dočasné zhoršenie prevádzkového správania, ktoré zariadenie samo koriguje.
  • Kritérium C: Dočasné zhoršenie prevádzkového správania, ktoré je opravené samotným zariadením alebo ho možno obnoviť ovládaním.
  • Teplota okolia (testovaná pri spustení): -25 °C
  • AWG: 17;24 ... 14 (Cu)
  • Prevádzka na striedavý prúd: Prevádzka na striedavý prúd
  • Tvar siete: Hviezdicová sieť (TN, TT, IT (PE))
  • Typické národné sieťové napätie: 120 V AC; 230 V AC
  • Typ napájacieho napätia: DC
  • Frekvenčný rozsah (fN): 50 Hz ... 60 Hz ±10 %
  • Ochranný obvod: Ochrana proti prepätiu | Varistor
  • Zvodový prúd do PE:< 0,25 mA
  • Prevádzka jednosmerným prúdom: Prevádzka jednosmerným prúdom
  • Zníženie výkonu:> 50 °C ... 70 °C (2 % / K)
  • Odchýlka od pravidla:< 0,5 % (rozloženie statické záťaže 10 % ... 90 %;< 4 % (dynamická zmena zaťaženia 10 % ... 90 % (10 Hz));< 0,1 % (zmena vstupného napätia ±10 %)
  • Crest faktor: typ. 3,69; typ. 4.17
  • Smernica o ochrane životného prostredia: smernica RoHS 2011/65/EÚ; OEEZ; REACH
  • Montážna vzdialenosť vpravo/vľavo: 0 mm / 0 mm
  • Montážna vzdialenosť hore/dole: 30 mm / 30 mm
  • Harmonické prúdy: Harmonické prúdy
  • Blikanie: Blikanie
  • Počet období: 1 obdobie
  • Emisie: Emisie podľa normy EN 61000-6-3 (obytné a komerčné oblasti) a EN 61000-6-4 (priemyselné oblasti)
  • Odolnosť voči rušeniu: EN 61000-6-2:2005
  • Vstup/Výstup: nevyvážený
  • Vstupná poistka zariadenia: 4 A interná (ochrana zariadenia), pomalá
  • Minimálna strata výkonu pri voľnobehu:< 0,21 W (120 V AC)
  • Minimálna strata výkonu pri menovitom zaťažení:< 6,9 W (120 V AC)
  • Integrovaná ochrana: nie
  • Označenie pólov: 2.1, 2.2 (+), 2.3, 2.4 (-)
  • Bezpečné oddelenie: Bezpečné oddelenie
  • Hĺbka (hĺbka zariadenia (montážna lišta)): 55 mm (hĺbka zariadenia (montážna lišta))
  • Bezpečné dodatočné napätie: Bezpečné dodatočné napätie
  • Materiál popruhu na nohy: Polyamid
  • Nízkonapäťové napájacie zdroje s jednosmerným výstupom: Nízkonapäťové napájacie zdroje s jednosmerným výstupom
  • Bezpečnostné predpisy pre elektrické meracie, riadiace, regulačné a laboratórne zariadenia: Bezpečnostné predpisy pre elektrické meracie, riadiace, regulačné a laboratórne zariadenia
  • Bezpečnosť elektrických spotrebičov pre domácnosť a podobné účely: Bezpečnosť elektrických spotrebičov pre domácnosť a podobné účely
  • Systémy vodivého nabíjania pre elektrické vozidlá - Časť 21-2: Požiadavky EMC pre externé systémy nabíjania pre elektrické vozidlá: Systémy vodivého nabíjania pre elektrické vozidlá - Časť 21-2: Požiadavky EMC pre externé systémy nabíjania pre elektrické vozidlá
  • Úroveň účinnosti: VI
Kategória výrobku

napájanie

Vstupné napätie (min.)

100 V/AC

110 V/DC

Vstupné napätie (max.)

240 V/AC

250 V/DC

Výstupný prúd (max.)

4 A

Výstupný prúd (max.) - zaokrúhlený

4 A

60 W

Typ výstupu (Napájacie zdroje)

nastaviteľný

Fáza

1

Výstupné napätie (max.)

15 V/DC

Pripojenie

Push-in pripojenie pružinovou svorkou

Rozmer.

(d x š x v) 61 x 54 x 90 mm

Výstupné napätie (max.)

17 V/DC

Výstupné napätie (min.)

9 V/DC

Prevádzková teplota (max.)

70 °C

Teplota prevádzky (max.)

70 °C

Pracovná teplota (min.)

50 °C

Prevádzková teplota (min.)

-10 °C

Číslo výrobcu

1170956

Obsah

1 ks

Vlastnosti napájacích adaptérov

stabilizované

Šírka

54 mm

V

90 mm

Dĺžka

61 mm

IP20

Max. teplota

70 °C

Min. teplota

-10 °C

Typ

STEP3-PS/1AC/15DC/4/PT

Hĺbka

61 mm

Montážna výška

90 mm

UKCA

áno

Na stiahnutie

Datasheet

Datasheet 3565411 Phoenix Contact STEP3-PS/1AC/15DC/4/PT napájanie, 15 V/DC, 4 A, 60 W

Návod na obsluhu a bezpečnostné pokyny

Návod na obsluhu a bezpečnostné pokyny 3565411 Phoenix Contact STEP3-PS/1AC/15DC/4/PT napájanie, 15 V/DC, 4 A, 60 W

Popis

Primárny spínaný zdroj, STEP POWER, push-in pripojenie, DIN lišta a priama montáž, vstup: 1-fázový, výstup: 15 V DC / 4 A, nastaviteľný od 9 V DC ... 17 V DC

Tento text bol preložený strojovo.

Rady

  • Upozornenie
    V prípade tohto zariadenia, ktoré nie je určené na pripojenie do slaboprúdovej siete, smie pripojenie a inštaláciu vykonať iba elektrikár.

Sieťové zdroje na DIN lištu - čo presne hľadáte?

Podobné produkty

(*Všetky ceny sú bez DPH.)